„Wszyscy wierzyli w zwycięstwo”


W pierwszej partii graliśmy dobrze, lecz zabrakło nam trochę w systemie blok-obrona. Kto wie, co by było, gdybyśmy dołożyli dwie bądź trzy obrony więcej, jak w kolejnych partiach. Graliśmy jak drużyna, wszyscy wierzyli w zwycięstwo. Walczyliśmy, pokazaliśmy charakter – stwierdził Karol Jankiewicz na antenie Radia UWM FM po sobotnim zwycięstwie w Iławie.

Siatkarzom Indykpolu AZS Olsztyn udało się po raz drugi w tym sezonie pokonać przed własną publicznością ekipę Aluron CMC Warty Zawiercie. Spotkanie, które trwało ponad dwie godziny, dostarczyło wielu kibicom wielu emocji. Mecz zakończył się zwycięstwem ekipy ze stolicy Warmii i Mazur 3:2 – akademicy z Kortowa tym samym przedłużyli swoje szanse na awans do półfinału. Kolejne spotkanie już w niedzielę, w Iławie o godz. 14:45.

Patrząc na pomeczowe statystyki, gospodarze byli skuteczniejsi w ataku (57 zdobytych punktów co przełożyło się na 58% skuteczności – druga ekipa w tym elemencie zdobyła 52 punktów, co dało 46% skuteczności), zdobyli więcej punktów blokiem (15:3) oraz lepiej sprawowali się w polu serwisowym (9:7). Zawiercianie jedynie dokładniej przyjmowali (43% pozytywnego przyjęcia przy 35% pozytywnego przyjęcia rywali),

W pierwszej partii graliśmy dobrze, lecz zabrakło nam trochę w systemie blok-obrona. Kto wie, co by było, gdybyśmy dołożyli dwie bądź trzy obrony więcej, jak w kolejnych partiach. Graliśmy jak drużyna, wszyscy wierzyli w zwycięstwo. Walczyliśmy, pokazaliśmy charakter – stwierdził Karol Jankiewicz na antenie Radia UWM FM po sobotniej porażce w Iławie.

Posłuchaj całej rozmowy!