Wracamy do Hali Urania!


Po 196 dniach, wracamy do Hali Urania! Już w sobotę olsztyńska inauguracja PlusLigi – Indykpol AZS Olsztyn vs Ślepsk Malow Suwałki. Początek spotkania o godz. 17:30, a ostatnie bilety wciąż są do nabycia!

Nowy sezon PlusLigi wystartował. Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozpoczęli go od wyjazdowego starcia w Radomiu. Po pierwszej partii przegranej przez akademików, w kolejnych dwóch setach górą byli olsztynianie. Czwarta i piąta partia padła łupem Cerradu Enea Czarnych, którzy odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie 2020/2021. Indykpol AZS wrócił do stolicy Warmii i Mazur z jednym punktem.

Przegraliśmy to spotkanie, lecz jestem podbudowany naszą postawą – przyznaje Javier Concepcion, środkowy akademików. – Każdy z nas był na początku lekko stremowany. Nie zagrywaliśmy zbyt dobrze, popełnialiśmy sporo błędów. To był dopiero nasz pierwszy mecz w sezonie. Z każdym kolejnym spotkaniem, będziemy czuć się coraz pewniej.

Po 196 dniach, olsztyńscy siatkarze wracają do Hali Urania, aby walczyć o ligowe punkty. W pierwszym meczu przed własną publicznością, podopieczni trenera Daniela Castellaniego zmierzą się z Ślepskiem Malow Suwałki. Początek spotkania o godz. 17:30, a ostatnie bilety wciąż są do nabycia!

W drużynie prowadzonej przez Andrzeja Kowala, doszło do kilku zmian kadrowych. Szeregi Ślepska zasilili m.in. dobrze znani z występów w Indykpolu AZS – Tomas Rousseaux czy Sebastian Warda. Trzon drużyny stanowią m.in. Josua Tuaniga, Bartłomiej Boładź, Mateusz Sacharewicz czy Mateusz Czunkiewicz. Inauguracja nie poszła jednak po myśli ekipy z Podlasia. Ślepsk Malow uległ przed własną publicznością ekipie GKS Katowice 0:3.

Oba zespoły spotkały się już ze sobą przed rozpoczęciem rozgrywek. W trzech spotkaniach sparingowych, dwukrotnie górą byli olsztynianie, a jedno spotkanie zakończyło się zwycięstwem siatkarzy Ślepska. W oficjalnych spotkaniach w ramach rozgrywek PlusLigi, podopieczni trenera Andrzeja Kowala dwukrotnie byli górą.

Ślepsk jest dobrym zespołem. Graliśmy z nimi podczas okresu sparingowego i prezentowaliśmy się bardzo dobrze. Dlatego uważam, że jesteśmy w stanie z nimi wygrać podczas sobotniego starcia w Uranii. Będzie to mój pierwszy mecz przed olsztyńską publiczną. Słyszałem wiele dobrego o fanach Indykpolu AZS i mam nadzieję, że doping poniesie nas do zwycięstwa! – kończy kubański środkowy Indykpolu AZS.

Początek meczu w Hali Urania o godz. 17:30. Ostatnie 200 biletów do nabycia wyłącznie online na indykpolazs.ticketik.pl. Sprzedaż biletów w Hali Urania nie będzie prowadzona. Transmisję ze spotkania przeprowadzą Polsat Sport, Radio UWM FM i Radio Olsztyn.

Na sam koniec kilka słów o organizacji sobotniego spotkania. Przypominamy o obowiązującym Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 24 lipca 2020 r. (poz. 1292). Podczas wydarzeń lub zajęć sportowych w halach widowiskowo-sportowych, publiczność będzie mogła zająć nie więcej niż 50% miejsc numerowanych. Kibice mogą usiąść na co drugim miejscu na widowni, w rzędach naprzemiennie (zasady tzw. szachownicy). Te zasady będą obowiązywać na wszystkich spotkaniach w Hali Urania w sezonie 2020/2021.

Wchodząc do Hali Urania, każdy Kibic powinien mieć założoną maseczkę, która będzie zasłaniać usta i nos. Ochrona, oprócz kontroli biletów, dokona pomiaru temperatury ciała (w przypadku temperatury ciała powyżej 37,8 stopni Celsjusza, ochrona ma prawo odmowy wstępu na teren imprezy) oraz poprosi o wypełnienie oświadczenie uczestnika imprezy. Zachęcamy do pobrania oświadczenia, wydrukowania w domu, podpisania i zabrania ze sobą do Hali Urania – dzięki temu zmniejszymy kolejki do wejścia (Zakładka Regulaminy). Przy wejściu ustawiony będzie również płyn do dezynfekcji rąk, który zapewnia Sponsor Klubu – AdiFeed.

Kibice zobowiązani są do noszenia maseczek zasłaniających usta i nos, podczas przemieszczania się po Hali Urania (np. do strefy gastronomicznej bądź toalety). W przypadku zajęcia swojego miejsca na trybunie, będzie można zdjąć maseczkę.

Po zakończonym spotkaniu, zawodnicy nie będą podchodzić do Kibiców, aby „przybić piątkę” bądź zrobić zdjęcie. Prosimy również o nie gromadzenie się wokół boiska fanów, którzy mają wejściówki na parkiecie (Sektor A i B). Po końcowym gwizdku, prosimy o udanie się najkrótszą drogą do wyjścia. 


Bądź odpowiedzialny. Kibicuj zgodnie z zachowaniem zasad dystansu publicznego!

Nowy sezon to nowe zasady bezpieczeństwa w Hali Urania. Chcemy, aby wszyscy czuli się bezpiecznie. Jędrzej i Damian…

Opublikowany przez Indykpol AZS Olsztyn Czwartek, 17 września 2020