Wojtek Żaliński: To moment zwrotny dla zespołu


– Czuję dużą ulgę i mam nadzieję, że to jest moment zwrotny dla zespołu. Każda porażka może nas wyłączyć z gry o play-off. Piątkowe zwycięstwo jest więc bardzo ważne – ocenił piątkowy mecz Wojciech Żaliński na antenie Radia UWM FM.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn przełamali serię spotkań bez zwycięstwa, pokonując w piątek na wyjeździe Cuprum Lubin 3:0. Po pierwszej partii, pewnie wygranej przez akademików z Kortowa (25:17), kolejne dwie kończyły się rezultatem 25:23. Statuetkę MVP otrzymał Paweł Woicki.

Patrząc w pomeczowe statystyki, drużyna ze stolicy Warmii i Mazur dysponowała tego dnia większą skutecznością w ataku (56% do 39%), zdobyli również więcej punktów blokiem (9:4). Lubinianie natomiast dysponowali skuteczniejszym przyjęciem (53% do 46%) oraz zdobyli więcej punktów dzięki zagrywce (5:1).

Najskuteczniejszym w drużynie olsztynian był Wojtek Żaliński (17 pkt.), a u gospodarzy Damian Domagała (14 pkt.).

„Czuję dużą ulgę i mam nadzieję, że to jest moment zwrotny dla zespołu. Każda porażka może nas wyłączyć z gry o play-off. Piątkowe zwycięstwo jest więc bardzo ważne – ocenił najskuteczniejszy w olsztyńskim zespole Wojciech Żaliński na antenie Radia UWM FM.