Wojtek Żaliński: Podniesiemy się!


– Podniesiemy się! Możemy będziemy mieli jeszcze więcej motywacji, mocniej będziemy trenować. I na pewno patrzymy do przodu z głową wysoko podniesioną! – powiedział po spotkaniu Wojtek Żaliński, w pomeczowym studiu na antenie Radia UWM FM. 

W Mikołajkowym starciu w Uranii, większy prezent sprawili sobie siatkarze MKS Będzin, zwyciężając 3:2. Po pierwszej partii wygranej przez akademików z Kortowa, kolejna należała do zawodników prowadzonych przez Jakuba Bednaruka. W trzeciej odsłonie ponownie górą byli olsztynianie i gdy wydawało się, że zakończą spotkanie w czterech setach, do głosu ponownie doszli siatkarze MKS. Byli oni górą w dwóch kolejnych partiach i odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Patrząc w pomeczowe statystyki, olsztynianie dysponowali tego dnia dokładniejszym przyjęciem (57% do 50%) oraz większą liczbą bloków (10:8). Będzinianie dysponowali nieznacznie skuteczniejszym atakiem (48% do 47%) oraz zagrywką (16:15).

Najskuteczniejszym w drużynie gospodarzy był Jan Hadrava (17 pkt.), a u gości Rafał Sobański (18 pkt.).

„Podniesiemy się! Możemy będziemy mieli jeszcze więcej motywacji, mocniej będziemy trenować. I na pewno patrzymy do przodu z głową wysoko podniesioną!” – mówił po niespodziewanej porażce Indykpolu AZS Olsztyn z MKS-em Będzin przyjmujący akademików Wojciech Żaliński.  

„Zdecydowanie jesteśmy zawiedzeni wynikiem i naszą postawą. Prawda jest taka, że nie zagraliśmy swojego poziomu i to my pozwoliliśmy Będzinowi wygrać pierwszy raz w sezonie. Szkoda! Ale życie się nie kończy. W tym sezonie już jedliśmy czekoladę. Teraz taplamy się w błocie. Ale wyjdziemy z tego!” – mówił po spotkaniu przyjmujący Indykpolu AZS Olsztyn.

Posłuchaj całej rozmowy na antenie Radia UWM FM