Wojtek Żaliński: Jesteśmy na dobrej drodze.


– Musimy zdobyć jeszcze kilka punktów, ale dziś pokazaliśmy, że jesteśmy na dobrej drodze – powiedział Wojtek Żaliński po meczu z GKS Katowice.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn wykonali pierwszy krok w kierunku awansu do fazy play-off. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Daniela Castellaniego, pokonali w Hali Urania ekipę GKS Katowice 3:1. Po pierwszej partii, wygranej przez gospodarzy, w drugiej górą byli goście. Kolejne sety należały już do akademików z Kortowa, którzy zdobyli komplet punktów.

Patrząc w pomeczowe statystyki, olsztynianie byli tego dnia lepsi w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Indykpol AZS lepiej przyjmował (64% do 60%), atakował (52% do 45%), zdobył więcej punktów blokiem (10:8) i na zagrywce (3:2). Najwięcej punktów w ekipie gospodarzy zdobył Damian Schulz (19 pkt.), a u gości – Kamil Kwasowski (16 pkt.).

MVP spotkania wybrano Wojtka Żalińskiego. Co powiedział przyjmujący po spotkaniu? – Waga tego meczu była duża. Gdybyśmy przegrali, to przekreślilibyśmy swoje szanse na play-off. Od jakiegoś czasu powtarzaliśmy sobie, że wszystko mamy w swoich rękach i dokładnie mamy taką sytuację w ostatnich trzech spotkaniach. Musimy zdobyć jeszcze kilka punktów, ale dziś pokazaliśmy, że jesteśmy na dobrej drodze – powiedział MVP spotkania na antenie Radia UWM FM.

Posłuchaj całej rozmowy!