Wojciech Żaliński zamyka skład Indykpolu AZS Olsztyn!


Doświadczony przyjmujący, dla którego będzie to już 14 sezon w PlusLidze. Wojciech Żaliński zamyka skład Indykpolu AZS Olsztyn w sezonie 2019/2020!

Wojciech Żaliński urodził się 8 stycznia 1988 roku w Skarżysku-Kamiennej. Swoją przygodę z siatkówką zaczął w miejscowym STS, skąd przeniósł się do Jadaru Radom. W 2007 roku w barwach tego klubu wywalczył srebrny medal mistrzostw Polski juniorów – finałowy turniej rozegrano w Olsztynie, a w decydującym meczu radomianie przegrali z AZS UWM Olsztyn, który prowadził trener Andrzej Grygołowicz.

31-letni przyjmujący większość kariery spędził w Radomiu (Jadar i Cerrad Czarni), ale reprezentował też barwy AZS Politechniki Warszawskiej (2010-12) i Lotosu Trefla Gdańsk (2012-2014).  W PlusLidze zawodnik rozegrał 327 spotkań, w których zdobył aż 3412 punktów (2747 atakiem, 391 blokiem i 274 zagrywką).

Wojciech Żaliński był również jednym z czołowych zawodników reprezentacji Polski, która w 2013 roku zdobyła srebrny medal na letniej Uniwersjadzie w Kazaniu.

Przez najbliższe dwa sezony, Wojciech Żaliński będzie bronił barw Indykpolu AZS Olsztyn!

– W lutym otrzymałem telefon od Prezesa Tomasza Jankowskiego – mówi Wojciech Żaliński. – Na początku nie byłem zdecydowany, gdyż miałem inne plany, lecz Prezes był bardzo zdeterminowany i nalegał, abym wybrał Indykpol AZS Olsztyn. Prezes Jankowski dał mi się poczuć potrzebny tej drużynie. Po niedługim czasie doszliśmy więc do porozumienia. 

I dodaje: – Drugim powodem są doświadczenia moich kolegów, którzy występowali w tym klubie. Mam na myśli ostatnie przeżycia Daniela Plińskiego. Złapałem z nim bardzo dobry kontakt grając w przeszłości w jednej drużynie. Gdy widziałem jego formę, jaką prezentował oraz radość z gry, wiedziałem, że Indykpol AZS Olsztyn będzie dobrym wyborem.

O komentarz poprosiliśmy też Tomasza Jankowskiego, Prezesa Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA. – Bardzo cieszymy się z podpisania umowy z Wojtkiem Żalińskim, tym bardziej, że jest to umowa dwuletnia – mówi Tomasz Jankowski. – W tegorocznym okresie transferowym bardzo trudno było pozyskać Polaka, na pozycji przyjmującego. Ma to bardzo duże znaczenie, jeśli chodzi o limit obcokrajowców. Myślę, że razem z Mateuszem Miką i Robbertem Andringą, będą tworzyć trójkę bardzo klasowych przyjmujących. Jestem przekonany, że Wojtek pomoże nam w realizacji celu, jakim jest awans do fazy play-off, a mam nadzieję, że i o coś więcej.

Kadrę Indykpolu AZS Olsztyn uzupełnią również młodzi, utalentowani zawodnicy: Dawid Sokołowski na pozycji przyjmującego oraz kilku wychowanków naszego klubu.

Skład Indykpolu AZS Olsztyn 2019/2020

Rozgrywający: Paweł Woicki, Tomasz Kowalski

Przyjmujący: Robbert Andringa, Mateusz Mika, Wojciech Żaliński, Dawid Sokołowski

Środkowi: Paweł Pietraszko, Taylor Averill, Mateusz Poręba,

Atakujący: Jan Hadrava, Remigiusz Kapica

Libero: Michał Żurek, Jakub Zabłocki

Sztab szkoleniowo-medyczny

I Trener: Paolo Montagnani

II  Trener: Marcin Mierzejewski

Trener przygotowania fizycznego: Paweł Ciesiun

Fizjoterapeuta: Piotr Deptuła

Statystyk: Mateusz Nykiel

Lekarz: Wojciech Remiszewski