Wicemistrzostwie Europy do lat 20 w Olsztynie!

Mamy kolejnych medalistów tegorocznej, mistrzowskiej imprezy. Kuba Hawryluk i Kamil Szymendera zdobyli srebrne medale Mistrzostw Europy do lat 20!

Reprezentacja Polski do lat 20 prowadzona przez Mateusza Grabdę w fazie grupowej zanotowali tylko jedną porażkę. Biało-czerwoni z Kubą Hawrylukiem i Kamilem Szymenderą w składzie, pewnie pokonali Słowację (3:1), Serbię, Francję (po 3:0) i Słowenię (3:2). W ostatnim spotkaniu pierwszej rundy turnieju, Polacy musieli uznać wyższość Włochów 0:3.

Półfinałowe starcie z Belgami trwało tylko 66 minut, a Polacy pewnie zwyciężyli w trzech setach i czekali na możliwość rewanżu ekipie gospodarzy zmagań za porażkę w fazie grupowej. W meczu o złoto, biało-czerwoni przegrywali już 0:2, aby odrobić straty i doprowadzić do tie-breaku. W nim lepsi okazali się Włosi, którzy zasłużenie zdobyli złoto. Reprezentacja Polski z Kubą Hawrylukiem i Kamilem Szymenderą została Wicemistrzem Europy do lat 20.

W przyszłym sezonie reprezentację Polski będą czekać Mistrzostwa Świata, do których zapewnili już sobie awans. Srebrni medaliści wrócą do kraju w poniedziałek późnym wieczorem, a w środę po raz pierwszy zobaczymy ich w biało-zielonych barwach.