Wicemistrz Europy w Indykpolu AZS Olsztyn!


Niemiecka precyzja, która przez wielu ekspertów została uznana za objawienie tegorocznego sezonu francuskiej Ligue A. Wicemistrz Europy z 2017 roku, który teraz spróbuje swoich sił w PlusLidze. Moritz Karlitzek został nowym przyjmującym Indykpolu AZS Olsztyn!

Moritz Karlitzek urodził się 12 sierpnia 1996 roku w niemieckim Hammelburg. Swoje pierwsze kroki w zawodowej siatkówce stawiał w klubie VSG Coburg/Grub (2014/2015). Przyjmujący rozwijał się w takich klubach jak: niemieckich TV Rottenburg (2015/2017), United Volleys Frankfurt (2017/2019 – w pierwszym sezonie zdobył brązowy medal Mistrzostw Niemiec) oraz włoskich Top Volley Cisterna (2019/2020) oraz Leo Shoes Modena (2020/2021).

W minionym sezonie przyjmujący reprezentował barwy francuskiego klubu Arago de Sete, z którym doszedł do ćwierćfinałów Ligue A. Przez wielu ekspertów, został uznany za objawienie sezonu. W 26 spotkaniach, przyjmujący zdobył 460 punktów – 361 w ataku, 73 w bloku (zwycięzca klasyfikacji) i 26 w polu serwisowym.

Mortiz Karlitzek to także jeden z podstawowych przyjmujących reprezentacji Niemiec, z którą w 2017 roku wywalczył wicemistrzostwo Europy. Zawodnik został również powołany przez Michała Winiarskiego, do kadry na rozgrywki Siatkarskiej Ligi Narodów. Do kolegów z drużyny dołączy podczas drugiego turnieju na Filipinach.

Nowy sezon to czas na zmiany. Moritz Karlitzek zadebiutuje w PlusLidze w barwach Indykpolu AZS Olsztyn!

Według mnie, PlusLiga to jedna z najlepszych lig na świecie. Słyszałem wiele dobrego o klubie z Olsztyna, a w minionym sezonie zespół osiągnął dobry wynik. Dlatego jest to dla mnie wielka szansa, którą chciałbym wykorzystać – przyznaje Moritz Karlizek.

I dodaje: – Moim celem na nadchodzący sezon jest ciągły rozwój oraz pomoc drużynie w najlepszy możliwy sposób, abyśmy wygrywali jak najwięcej spotkań i osiągnęli zamierzone cele.

Obserwowaliśmy reprezentanta Niemiec już od dwóch lat. Ubiegły sezon w jego wykonaniu był bardzo udany. Mortiz był także na liście życzeń naszego trenera, Javiera Webera. Rozpoczęliśmy więc negocjacje z zawodnikiem, które nie były łatwe, z powodu propozycji z innych klubów. Ostatecznie wybrał Indykpol AZS Olsztyn i bardzo się z tego cieszę – mówi Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA.

Kontrakt z niemieckim przyjmującym został podpisany na rok. 

fot. CEV