Walka o play-off wciąż trwa


Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn walczą o awans do fazy play-off. Kolejnym rywalem akademików z Kortowa będzie PGE Skra Bełchatów. Początek sobotniego spotkania w Hali Urania o godzinie 14:45 – transmisja w Polsacie Sport, Radio UWM FM i Radio Olsztyn.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn wykonali pierwszy krok w kierunku awansu do fazy play-off. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Daniela Castellaniego, w środę pokonali w Hali Urania ekipę GKS Katowice 3:1. Po pierwszej partii, wygranej przez gospodarzy, w drugiej górą byli goście. Kolejne sety należały już do akademików z Kortowa, którzy zdobyli komplet punktów. Olsztynianie w ligowej tabeli awansowali na ósme miejsce, gromadząc 31 punktów.

Nie wyróżniłbym znacznie którego elementu w naszej grze bądź fragmentu spotkania. Zagraliśmy równo i stabilnie na wszystkich płaszczyznach, dlatego wygraliśmy środową konfrontację – przyznaje Robbert Andringa, kapitan Indykpolu AZS Olsztyn.

Do zakończenia fazy zasadniczej PlusLigi pozostały tylko trzy spotkania. Rywalami drużyny ze stolicy Warmii i Mazur będą kolejno: PGE Skra Bełchatów, GKS Katowice i Asseco Resovia Rzeszów. Pierwszy z tych trzech pojedynków odbędzie się już w sobotę, a rywalem olsztynian będzie PGE Skra.

Podopieczni trenera Michała Mieszko Gogola do Olsztyna zawitali już w czwartkowe popołudnie, przyjeżdżając prosto z Suwałk. Siatkarze PGE Skry w środę zwyciężyli w pojedynku z Ślepskiem Malow Suwałki 3:1. Najskuteczniejszym siatkarzem był Taylor Sander (17 pkt.), a statuetkę MVP otrzymał Grzegorz Łomacz.

Przypomnijmy, iż w pierwszym spotkaniu lepsi okazali się bełchatowianie, zwyciężając 3:0. Najlepszym zawodnikiem meczu, wybrano wtedy Norberta Hubera. W historii bezpośrednich spotkań, lepszym bilansem mogą pochwalić się sobotni rywale akademików – 40:17. Czego zatem możemy się spodziewać po rewanżowej konfrontacji w Hali Urania?

Nasi rywale mają bardzo silnych środkowych, jak Karol Kłos czy Norbert Huber. Trzeba również zwrócić uwagę na Milada Ebadipoura, Taylora Sandera i Grzegorza Łomacza. Mają dobrą drużynę, lecz wszystko zależy od nas. Jeśli będziemy potrafili zagrać tak, jak w ostatnich tygodniach, jeśli ograniczymy liczbę błędów w ataku i na zagrywce, to mamy szansę zdobyć punkty. A kto wie – może zwyciężymy? – kończy przyjmujący olsztynian.

Początek sobotniego spotkania w Hali Urania o godz. 14:45. Bezpośrednią relację przeprowadzą Polsat Sort, Radio UWM FM i Radio Olsztyn.

Zapraszamy również do śledzenia naszych mediów społecznościowych. Na naszym Facebooku (fb.com/indykpolazs), o godz. 14:15 wystartuje specjalne przedmeczowe studio, gdzie będziecie mogli zobaczyć, jak wyglądają ostatnie chwile przed spotkaniem oraz posłuchać przedmeczowych wywiadów z zawodnikami.