Walka o europejskie puchary!


Przed siatkarzami Indykpolu AZS Olsztyn dwa ostatnie mecze sezonu 2021/2022. Podopieczni Javiera Webera w pojedynku o 5. miejsce, podejmą Asseco Resovie Rzeszów. Oprócz końcowego rozstawienia w tabeli, stawką jest również awans do jednego z turniejów europejskiego czempionatu – pucharu Challenge. Jednocześnie będzie to ostatni mecz, który w tym sezonie zostanie rozegrany w hali przy Małym Jezioraku w Iławie. Początek o godzinie 14:45 w niedzielę.

Rezultat ćwierćfinałowego starcia z PGE Skrą Bełchatów okazał się nieudany dla przedstawicieli Zielonej Armii, którzy po heroicznej walce przegrali ostatni mecz 2:3. MVP meczu po raz drugi z rzędu powędrowała do Aleksandara Atanasijevica, a najlepiej punktującym w szeregach naszej drużyny ponownie został Karol Butryn (23 punkty).

Drużyna z Warmii i Mazur zakończy sezon w pierwszej szóstce. Czy to było maksimum jakie mogła osiągnąć? – Apetyt zawsze rośnie w miarę jedzenia. Jeśli wiedzieliśmy, że można w danym spotkaniu ugrać coś więcej, to walczyliśmy. PGE Skra Bełchatów w ćwierćfinale okazała się lepsza, także nam pozostała walka o 5. miejsce – mówi atakujący olsztyńskiego zespołu Jan Król.

PGE Skra Bełchatów w półfinale zagra z Jastrzębskim Węglem, natomiast siatkarzom Javiera Webera pozostała walka o 5. miejsce na zakończenie sezonu.  Rywalem będzie jedna z drużyn, która przed sezonem była typowana nawet do medalu, jednak odpadła po dwumeczu przeciwko Aluronowi CMC Warcie Zawiercie. Tą drużyną jest Asseco Resovia Rzeszów.

Spotkanie jest na tyle symboliczne, że pierwsze spotkanie sezonu Indykpol AZS Olsztyn rozegrał właśnie przeciwko Dumie Podkarpacia, a zakończy również pojedynkiem przeciwko 7-krotnemu mistrzowi Polski. Oba mecze w trakcie fazy padły łupem rzeszowian i to bez straty seta.

Pierwsze skrzypce w drużynie trenera Marcelo Mendeza gra atakujący Maciej Muzaj (420 punktów). Oprócz niego, na skrzydłach punktują Sam Deroo oraz Klemen Čebulj. Pozycję rozgrywającego oraz libero obstawiają utytułowani reprezentanci Polski – Fabian Drzyzga i Paweł Zatorski. Nie zabraknie również znajomych twarzy, które występowały w barwach Indykpolu AZS Olsztyn – Paweł Woicki, który od sezonu 2015/2016 do 2020/2021 był kapitanem olsztyńskiego zespołu, Michał Potera (libero w latach 2014-2016) oraz środkowy Jakub Kochanowski (lata 2016-2018). Występ ,,Kochana” jest jednak wątpliwy, ponieważ w ostatnim ćwierćfinałowym starciu skręcił staw skokowy.

Czy trzeci pojedynek przeciwko Asseco Resovii Rzeszów w tym sezonie okaże się pomyślny dla siatkarzy z Olsztyna? – Te dwa poprzednie mecze trzeba oddzielić bardzo grubą kreską od tych, które są teraz przed nami. Musimy wyjść tym razem dwa razy bardziej zmotywowani, skupieni na walce o to, co nam pozostało.

Rewanżowe starcie odbędzie się w środę 27 kwietnia o godzinie 17:30 w hali ,,Podpromie” w Rzeszowie. Będzie to ostatnie spotkanie sezonu dla obu drużyn. W przypadku remisu, obowiązuje zasada ,,złotego seta” (do 15 pkt.). Zwycięzca dwumeczu będzie miał okazję do zaprezentowania się w Pucharze Challenge. Ewentualny awans byłby powrotem dla olsztyńskich siatkarzy na europejską arenę po 3 latach nieobecności.

Zobacz pojedynek rozgrywających – Jan Firlej vs Fabian Drzyzga! Który z atakujących zdobędzie więcej punktów – Karol Butryn czy Maciej Muzaj? Kto wygra rywalizację na środku – Taylor Averill czy Jan Kozamernik? Czy Jędrzej Gruszczyński będzie dysponował lepszym przyjęciem od Pawła Zatorskiego?

To będzie ostatnie spotkanie w Iławie, które rozegramy w tym sezonie. Przyjdź do hali nad Małym Jeziorakiem i podziękuj siatkarzom za walkę! Bilety w cenie 30 i 20 złotych (ulgowe, do 26 roku życia), dostępne na indykpolazs.pl/bilety.

Tekst: Janusz Siennicki

Szczegóły

DataCzasLigaSezonKolejka
24 kwietnia 202214:45PlusLigaSezon 2021/2022I mecz o 5. miejsce

Miejsce spotkania

Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji
Hala widowiskowo-sportowa, 11B, Niepodległości, Stare Miasto, Iława, powiat iławski, województwo warmińsko-mazurskie, 14-200, Polska