W Zawierciu górą gospodarze


W pierwszym, wyjazdowym spotkaniu nowego sezonu, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn ulegli ekipie Aluron Virtu CMC Zawiercie 1:3 

W porównaniu do pierwszego spotkania w nowym sezonie PlusLigi, trener Paolo Montagnani nie dokonał zmian w wyjściowym składzie. Kibice mogli więc obserwować: Pawła Woickiego na rozegraniu, Robberta Andringę i Wojtka Żalińskiego na przyjęciu, Seyeda i Mateusza Porębę na środku, Jana Hadravę na ataku oraz Michała Żurka na libero.

Gospodarze bardzo mocno rozpoczęli środowe spotkanie. Akademicy z Kortowa mieli natomiast problemy z przyjęciem i atakiem. Efektem była wygrana Aluronu w inauguracyjnej partii 25:16.  W drugiej partii, siatkarze Indykpolu AZS złapał dobry rytm gry. Było to możliwe głównie dzięki zagrywkom Wojciecha Żalińskiego. Przy jego serwisie udało się przełamać „Jurajskich Rycerzy”. W nerwowej końcówce z dobrej strony pokazali się także Jan Hadrava i Seyed Mousavi. Olsztynianie wyrównali na 1-1 zwyciężając w tym secie na przewagi 26:24.

Kolejne jednak padły łupem drużyny prowadzonej przez Marka Lebedewa. W trzeciej partii ponownie dały o sobie znać serwisy Mateusza Malinowskiego. Akademicy nie podawali się i dzięki m.in. Pawłowi Woickiemu, doprowadzili do wyrównania (11:11). Mimo skutecznych ataków Hadravy, górą ponownie byli gospodarze, którzy popełniali mniej błędów i wygrali 25:21.

W czwartym secie, na parkiecie trwała zażarta walka punkt za punkt. Żadnej z drużyn nie udało się zbudować przewagi, która byłaby wyższa niż dwa punkty. W końcówce ponownie dał o sobie znać Malinowski, któremu wtórował Marcin Waliński. I choć olsztynianie dzięki zagrywkom Hadravy zbliżyli się do rywala, to gospodarze nie dali sobie wydrzeć przewagi, zwyciężając 25:23, jak i w całym spotkaniu 3:1.

Najskuteczniejsi w zespole Paolo Montagnaniego byli: Jan Hadrava (19 punktów), Wojciech Żaliński (18) i Seyed (14).

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zostają na południu Polski. W czwartkowy poranek drużyna wyruszy do Rzeszowa, aby spokojnie przygotowywać się do sobotniego starcia z Asseco Resovią (godz. 14:45, transmisja w Polsacie Sport, Radiu UWM FM i Radiu Olsztyn).

Zielona Armia powróci do Hali Urania w piątek, 8 listopada o godzinie 20:30, kiedy to rywalem akademików będzie GKS Katowice. Bilety do nabycia na indykpolazs.pl/bilety!

Aluron Virtu CMC Zawiercie – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:16, 24:26, 25:21, 25:23)

Aluron Virtu: Masny (1), Ferreira (16), Waliński (18), Kania (7), Swodczyk (5), Malinowski (22), Koga (libero) oraz Dosanjh, Gawryszewski, Penchev

Indykpol AZS: Woicki, Andringa (10), Żaliński (18), Seyed (14), Poręba (2), Hadrava (19), Żurek (libero) oraz Pietraszko (2), Kowalski, Kapica, Mika

MVP: Alenxadre Ferreira