W Uranii lepsi Jurajscy Rycerze


W pierwszym spotkaniu w Hali Urania w 2020 roku, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn ulegli ekipie Aluron Virtu CMC Zawiercie 1:3. MVP – Grzegorz Bociek.

W porównaniu do pucharowego spotkania z PGE Skrą Bełchatów, trener Paolo Montagnani dokonał jednej zmiany w wyjściowym składzie. Do gry powrócił Wojtek Żaliński, który zastąpił w „szóstce” Robberta Andringę. 

Pierwszy set piątkowego spotkania układał się po myśli akademików. Punkty raz po raz zdobywał Seyed Mousavi, dzięki czemu Zielona Armia miała aż pięc punktów przewagi (20:15). Od tego momentu do głosu doszli goście, który nie dość, że wyrównali to i objęli prowadzenie. Ostatecznie wojnę nerwów w końcówce pewniej wytrzymali akademicy, zwyciężając 25:23. 

Wydawało się, że przegrany set podziałał na ekipę z Zawiercia jak „płachta na byka”. Rozpoczęli oni drugą odsłonę spotkania, od trzech punktów przewagi (1:4). Pozytywnie nakręceni olsztynianie, nie pozwolili bardziej odskoczyć swoim rywalom (6:6). Choć w połowie seta przyjezdny prowadzili 16:14, to w kolejnych akcjach akademicy odrobili straty (20:20). Końcówka należała tym razem do siatkarzy Aluron Virtu, którzy zwyciężyli 25:23.

Dobra gra zawodników prowadzonych przez Marka Lebedewa trwała również w trzeciej odsłonie piątkowego spotkania. Raz po raz punkty zdobywali Bociek i Penchev, dzięki którym przewaga Jurajskich Rycerzy wynosiła pięć punktów. Mimo próby odrobienia strat m.in przez Kapicę, to było za mało na dobrze dysponowanych siatkarzy z Zawiercia, którzy pewnie zwyciężyli 25:21.

W czwartej i jak się później okazało, ostatniej partii piątkowego spotkania, prym w ataku wciąż wiedli Jurajscy Rycerze. Akademicy z Kortowa nie mogli znaleźć sposobu na zatrzymanie Boćka czy Ferreiry. Nie pomógł nawet zryw olsztynian w końcówce i set został zapisany na konto przyjezdnych 25:21, którzy zwycięzyli 3:1.

W następnym spotkaniu, które zostanie rozegrane już w środę, 22 stycznia, Indykpol AZS Olsztyn zmierzy się przed własną publicznością z Asseco Resovią Rzeszów. Początek spotkania o godz. 17:30, a bilety do nabycia na indykpolazs.pl/bilety!

Więcej o meczu wkrótce

Indykpol AZS Olsztyn – Aluron Virtu CMC Zawiercie 1:3 (25:23,23:25,21:25,21:25)

Indykpol AZS: Woicki, Poręba (8), Seyed (12), Mika (18), Żaliński (5), Kapica (14), Żurek (libero) oraz Andringa (9), Kowalski, Pietraszko, 

Aluron Virtu: Masny (3), Czarnoski (8), Gawryszewski (6), Penchev (14), Ferreira (15), Bociek (25), Koga (libero) oraz Waliński, Dosanjh (1), Malinowski (1)

MVP: Grzegorz Bociek

Partner meczu – Korsze