W trzech setach lepszy Trefl

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn musieli uznać wyższość przed własną publicznością ekipie Trefla Gdańsk, przegrywając 0:3. MVP – Marcin Janusz.

Piątkowe starcie rozpoczęło się korzystniej dla drużyny gości. Dobre przyjęcia i zagrywka spowodowały, że w początkowej fazie uzyskali oni cztery oczka przewagi (2:6). Gdańszczanie byli „na fali”, również skuteczne obrony dawały im swobodę w grze (3:8). Gospodarze próbowali odrabiać straty (7:10). Mimo kilku dobrych akcji po stronie akademików, czteropunktowa przewaga gości nie malała (15:19). Ciężka praca opłaciła się przyjezdnym w końcówce seta. Na zagrywce dominował Paweł Halaba i to głównie dzięki niemu Trefl zwyciężył 25:19.

Dobra gra ekipy Michała Winiarskiego, miała również miejsce podczas drugiej odsłony. Wciąż na zagrywce dzielił i rządził Paweł Halaba, a jego gra pozwoliła gościom wyjść na sześć punktów przewagi (9:3). Impuls do gry swoim skutecznym atakiem dał Mateusz Mika, lecz był on tylko chwilowy. Gdańskie lwy byłī tego dnia skuteczniejsze i pewnie kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie (9:17). Mimo walki po stronie akademików, również i ta partia zakończyła się zwycięstwem ekipy znad morza 25:18.

Walka po obu stronach siatki nastąpiła na początku trzeciego seta (3:3). Akademicy nie pozwolili odskoczyć swoim przeciwnikom, jak to miało miejsce w poprzednich partiach (7:7). Wyrównany wynik i lepsza gra olsztyńskiej ekipy, pozwoliły utrzymywać remis (10:10). Kibice zgromadzeni w Hali Urania obserwowali wyrównane widowisko, z długimi i emocjonującymi akcjami. W końcówce seta ponownie do głosu doszli siatkarze Trefla. Dzięki zagrywkom Halaby, gdańszczanie wyszli na przewagę (22:18), którą utrzymali do końca (25:20) i wygrali spotkanie 3:0.

W kolejnym spotkaniu siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zmierza się na wyjeździe z VERVA Warszawa ORLEN Paliwa. Mecz odbędzie się w niedzielę, 9 lutego o godz. 20:30. Akademicy do Hali Urania wrócą w piątek, 14 lutego, podczas starcia z Ślepsk Malow Suwałki.