W Pucharze Polski zagramy z PGE Skrą Bełchatów!


W wyniku losowania par 1/4 Pucharu Polski, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zmierzą się na wyjeździe z PGE Skrą Bełchatów. Mecz został zaplanowany w połowie stycznia. 

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn pierwszą rundę fazy zasadniczej rozgrywek PlusLigi zakończyli na 6. miejscu w ligowej tabeli, z bilansem 7 zwycięstw i 6 porażek. Tym samym ekipa ze stolicy Warmii i Mazur znalazła się wśród sześciu najlepszych ekip, które zagrają w rozgrywkach Pucharu Polski

Oprócz siatkarzy Indykpolu AZS, stawkę uzupełnią również: drużyny z miejsc 1-5 PlusLigi (tj. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, VERVA Warszawa ORLEN Paliwa, PGE Skra Bełchatów, Jastrzębski Węgiel, Trefl Gdańsk) oraz dwie z KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn – Lechia Tomaszów Mazowiecki oraz BBTS Bielsko-Biała.  Zgodnie z regulaminem rozgrywek, drużyny z miejsc 1-4 po pierwszej rundzie fazy zasadniczej PlusLigi są rozstawione i to do nich, „dolosowywani” będą kolejni rywale. Gospodarzami będą drużyny, które zajmują wyższe miejsce w tabeli bądź zespoły z KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn. 

W wyniku losowania par 1/4 Pucharu Polski, które w poniedziałek odbyło się w siedzibie Profesionalnej Ligi Siatkówki, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zmierzą się na wyjeździe z PGE Skrą Bełchatów. Pod egidą PLS, oba zespoły w krajowym czempionacie spotkały się cztery razy i we wszystkich spotkaniach, górą byli bełchatowianie. W wielkim finale PP 2004 (Hala Urania) i 2007, 2009 (Kielce), Skra zwyciężyła odpowiednio 3:1, 3:0 i 3:0. W 2014 roku oba zespoły spotkały się w 1/8 finałów i ponownie lepsi okazali się siatkarze Skry – 3:1. 

Przypomnijmy, że Indykpol AZS Olsztyn to jedna z najbardziej utytułowanych drużyn w kraju. Akademicy z Kortowa aż siedmiokrotnie zdobyli Puchar Polski: 1970, 1971,1972,1982, 1989, 1991 oraz 1992 roku. Drużyna ze stolicy Warmii i Mazur w krajowym czempionacie, ostatni raz rywalizowała w 2017 roku. Olsztynianie zakończyli swój udział w ćwierćfinale, uznając na wyjeździe wyższość Asseco Resovii Rzeszów. 

Mecze 1/4 Pucharu Polski zostały zaplanowane w dniach 14-15 stycznia.