W półfinale lepszy zespół ONICO


Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn ulegli w półfinale ekipie ONICO Warszawa 1:3, podczas X Memoriału Józefa Gajewskiego w Suwałkach. W sobotę akademicy zagrają o 3. miejsce. 

W porównaniu do ostatnich sparingów, trener Paolo Montagnani nie dokonał zmian w wyjściowym składzie. Kibice od pierwszej akcji mogli zatem oglądać: Pawła Woickiego, Pawła Pietraszko, Mateusza Porębe, Wojciecha Żalińskiego, Robberta Andringę, Jana Hadravę i Michała Żurka. 

Pierwszy set piątkowego półfinału był wyrównany. Oba zespoły grały punkt za punkt, a o losach partii zadecydowała końcówka, w której lepsi byli siatkarze ze stolicy Polski (25:22).

Podrażnieni olsztynianie od początku drugiej odsłony spotkania, ruszyli do ataku. Dobrze na siatce radził sobie Wojciech Żaliński – m.in dzięki jego atakom, akademicy z Kortowa wypracowali kilka punktów przewagi (9:5). Zawodnicy prowadzeni przez Andrea Anastasiego nie dali za wygraną i zbliżyli się do olsztynian na dwa punkty (17:15). Końcówka należała jednak do siatkarzy Indykpolu AZS, którzy wygrali 25:21 i doprowadzili w całym meczu do wyrównania.

Choć w trzeciej partii obie drużyny szły punkt za punkt, to do stanu 3:4 na parkiecie przeważali warszawianie (4:8). Ekipa ONICO kończyła długie wymiany, dzięki którym powiększała przewagę (8:13). Akademicy próbowali odrabiać starty, trener Paolo Montagnani desygnował do gry Tomka Kowalskiego oraz Remigiusza Kapice. To jednak było za mało na dobrze dysponowanych w tym fragmencie spotkania wicemistrzów Polski, którzy zwyciężyli 25:18 i objęli prowadzenie w meczu 2:1.

Pierwsze akcje czwartego seta ponownie należały do siatkarzy ONICO – warszawianie rozpoczęli od prowadzenia 6:4. Taki stan nie trwał zbyt długo, bowiem po asie serwisowym Robberta Andringi był remis (6:6), a po chwili Indykpol AZS objął prowadzenie 7:6. Od tego momentu na parkiecie trwała wyrównana walka, a dopiero mocne zagrywki Piotra Łukasika, pozwoliły „odskoczyć” ekipie z Warszawy na trzy punkty (12:15). Mimo walki ze strony olsztynian, stołeczni nie dali sobie wydrzeć przewagi, zwyciężając 25:17 i całe spotkanie 3:1.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w meczu o 3. miejsce zmierzą się z przegranym drugiej pary półfinałowej – MKS Ślepsk Malow Suwałki vs Trefl Gdańsk. Początek sobotniego spotkania w Suwałkach o godzinie 11:00.

Indykpol AZS Olsztyn – ONICO Warszawa 1:3 (22:25,25:21,18:25,17:25)

Indykpol AZS: Woicki, Pietraszko (7), Poręba (5), Żaliński (17), Andringa (13), Hadrava (20), Żurek (libero) oraz Kowalski (1), Kapica (2), Mika, Sobala

ONICO: Łukasik (13), Kozłowski (3), Wrona (13), van den Dries (12), Grobelny (13), Niemiec (8), Jaglarski (libero) oraz Kowalczyk (6)