W play-off zagramy z Jurajskimi Rycerzami


Wszystko jest już jasne – w I rundzie play-off zmierzymy się z Aluron CMC Wartą Zawiercie. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw. Pierwsze dwa mecze rozegramy na wyjeździe (czwartek i piątek), na trzeci i ew. czwarty mecz wracamy do Iławy!

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn od trzech tygodni są pewni awansu do fazy play-off oraz tego, że pierwszą część sezonu zakończą na 7. miejscu. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera do ostatniej kolejki fazy zasadniczej musieli czekać na swojego rywala w I rundzie – w niej, olsztynianie zmierzą się z drużyną, która zajęła 2 miejsce. Na pozycji wicelidera uplasowała się ekipa Aluron CMC Warty Zawiercie.

Akademicy z Kortowa mają bardzo dobre wspomnienia z rywalizacji przeciwko Jurajskim Rycerzom. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur dwukrotnie pokonała swoich rywali – w Zawierciu 3:2 (MVP – Karol Butryn), a w Iławie 3:0 (MVP – Taylor Averill). W bilansie bezpośrednich spotkań, górą są zawodnicy prowadzeni przez Michała Winiarskiego – 8:4.

Rywalizacja w I rundzie fazy play-off toczy się do trzech zwycięstw, ze zmianą gospodarza po dwóch spotkaniach. Pierwszy i drugi mecz odbędzie się w Zawierciu w dniach 6-7.04 (czwartek/piątek). Trzecie spotkanie w Iławie prawdopodobnie w sobotę 15.04, a ew. czwarta konfrontacja dzień później – niedziela 16.04. Jeśli do wyłonienia półinalisty będzie piąte spotkanie, odbędzie się ono w Zawierciu, prawdopodobnie w środę, 19.04.

Sprzedaż biletów na pierwsze spotkanie w Iławie odbędzie się po potwierdzeniu dat przez PLS. Na drugie – gdy będziemy mieli 100% pewność jego rozegrania (1:1 po dwóch meczach bądź niezwłocznie po trzecim spotkaniu przy stanie 2:1).