Trzydniowe granie w Radomiu i Kozienicach


Siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn czeka kolejny sprawdzian przed startem nowego sezonu PlusLigi. Podopieczni trenera Paolo Montagnaniego wezmą udział w trzydniowym Turnieju Partnerstwa Regionalnego.

Do rozpoczęcia nowego sezonu PlusLigi pozostały dwa tygodnie. Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozegrali do tej pory 6 spotkań, w których 3 razy zwyciężyli (dwa razy z Treflem Gdańsk i raz z niemieckim Netzhoppers KW), raz zremisowali (Trefl Gdańsk) i raz musieli przełknąć gorycz porażki (ONICO Warszawa). Podopieczi trenera Paolo Montagnaniego w miniony weekend wzięlu udział w X Memoriale Józefa Gajewskiego w Suwałkach. Po przegranej w półfinale (z warszawianami 1:3), olsztynianie w meczu o 3. miejsce pokonali ekipę znad Morza 3:2. 

– Największą rezerwę posiadamy w polu serwisowym – powiedział Paweł Woicki w audycji AZS na Fali w Radiu UWM FM. – Mamy drużynę, która jest bardzo dobrze uksztaktowana w tym elemencie gry. Powinniśmy bardzo dobrze zagrywać i tym ustawiać grę przeciwnika. Jeżeli dobrze zagrywasz, to łatwiej powinno grać się w bloku. Gra w polu serwisowym i system blok-obrona, powinny u nas funkcjonować bardzo dobrze. 

Turniej Partnerstwa Regionalnego Czarni, który odbędzie się od piątku do niedzieli Radomiu i Kozienicach, to przedostatni sprawdzian akademików przed inauguracją PlusLigi. Wezmą w nim udział ekipy: Cerrad Enea Czarni Radom (gospodarze), GKS Katowice oraz Aluron Virtu CMC Zawiercie. Olsztynianie w piątek zmierzą się z GKS (godz. 16:30, Radom), w sobotę z gospodarzami turnieju (godz. 18:00, Kozienice), a na zakończenie, w niedziele, z ekipą z Zawiercia (godz. 10:30, Kozienice). 

Do drużyny Indykpolu AZS Olsztyn dołączy Seyed Mohammad Mousavi. Irański środkowy w czwartek wieczorem przyleciał do Polski i w piątek uda się do Radomia, aby po raz pierwszy zaprezentować się w biało-zielonych barwach.