„To zwycięstwo nas buduje”

Był to bardzo zacięty mecz. Warszawa grała świetnie. Mieliśmy bardzo dużo szans w czwartym secie, ale nie udało nam się go wygrać. To zwycięstwo bardzo nas buduje. Czekamy na mecz z Suwałkami a później na play-off – powiedział Mateusz Janikowski na antenie Radia UWM FM, po środowym meczu w Warszawie.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn po raz drugi w tym sezonie pokonali Projekt Warszawę. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera, pokonali Stołecznych na ich terenie 3:2. Obie drużyny na przemian wygrywały partię, a w czwartej odsłonie akademicy z Kortowa mieli aż 5 piłek meczowych. O losach spotkania zadecydował tie-break, w którym lepsi okazali się siatkarze ze stolicy Warmii i Mazur.

Patrząc na pomeczowe statystyki, również zobaczymy przewagę siatkarzy Indykpolu AZS. Podopieczni trenera Javiera Webera dokładniej przyjmowali (52% pozytywnego przyjęcia przy 50% pozytywnego przyjęcia gospodarzy), zdobyli więcej punktów w polu zagrywki (9:3) oraz w bloku (10:9). Warszawianie jedynie byli tego skuteczniejsi w ataku (56% skuteczności przy 54% skuteczności olsztynian)

Najwięcej „oczek” dla siatkarzy Indykpolu AZS zdobył Alan Souza (25), a dla Projektu – Bartłomiej Bołądź (27).

Posłuchaj całej rozmowy na antenie Radia UWM FM!