„To zwycięstwo jest dla nas wszystkich”

Czuję się niesamowicie. Każdy z nas zagrał bardzo dobre spotkanie. Dobrze prezentowaliśmy się w polu serwisowym, zwłaszcza w pierwszym i drugim secie. To zwycięstwo jest dla nas wszystkich – powiedział Alan Souza na antenie Radia UWM FM, po sobotnim zwycięstwie w Uranii.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn awansowali do fazy play-off. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur pokonała w Hali Urania ekipę Ślepska Malow Suwałki 3:1. Początek meczu należał do akademików z Kortowa, którzy po dwóch wygranych setach, mogli już świętować awans do fazy play-off. W trzeciej odsłonie górą byli goście, lecz czwarta partia w pełni należała do ekipy ze stolicy Warmii i Mazur. Statuetkę MVP otrzymał Joshua Tuaniga.

Patrząc w pomeczowe statystyki, również zobaczymy przewagę olsztynian. Gospodarze dokładniej przyjmowali (51% pozytywnego przyjęcia przy 38% pozytywnego przyjęcia gości), byli skuteczniejsi w atkau (51% skuteczności przy 49% skuteczności drugiej drużyny), zdobyli więcej punktów w bloku (14:6) oraz w polu serwisowym (10:6). Najwięcej „oczek” dla gospodarzy zdobył Alan Souza (24), a dla gości Bartosz Filipiak (19).

Posłuchaj całej rozmowy na antenie Radia UWM FM!