“To dobry prognostyk na resztę sezonu”


– Względem ostatniego meczu, zmieniło się pare rzeczy. Nie spodziewaliśmy się, że to tak szybko zadziała, więc to dobry prognostyk na resztę sezonu – stwierdził Szymon Jakubiszak na antenie Radia UWM FM po wtorkowym zwycięstwie w Hali Urania.

Siatkarzom Indykpolu AZS Olsztyn przełamali klątwe własnej hali, odnosząc pierwsze zwycięstwo w nowej Hali Urania. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera pokonali Projekt Warszawa 3:0. Pierwsza partia przebiegła po myśli siatkarzy z Kortowa. Punkty raz po raz zdobywali Souza oraz Sapiński, czego efektem była wygrana akademików z Kortowa 27:25. Druga odsłona miała podobny przebieg, z tym, że gospodarze znacznie szybciej wypracowali kilkupunktową przewagę (14:7). Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera popełniali mniej błędów i zwyciężyli 25:19. Trzecia partia była już tylko formalnością – Indykpol AZS zwyciężył 25:19, a całe spotkanie 3:0! Statuetkę MVP otrzymał Alan Souza.

Patrząc w pomeczowe statystyki, olsztynianie sprawowali się lepiej prawie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Gospodarze dokładniej przyjmowali (40% pozytywnego przyjęcia zagrywki przy 33% pozytywnego przyjęcia gości), zdobyli więcej punktów blokiem (12:4) oraz w polu serwisowym (4:2). Goście natomiast byli skuteczniejsi w ataku (47% skuteczności warszawian przy 45% skuteczności olsztynian).

Najwięcej punktów w ekipie Indykpolu AZS Olsztyn zdobył Alan Souza (20 pkt.), a w drużynie Projektu Warszawa – Bartłomiej Bołądź (również 20 pkt.)

Względem ostatniego meczu, zmieniło się pare rzeczy. Nie spodziewaliśmy się, że to tak szybko zadziała, więc to dobry prognostyk na resztę sezonu. Głowa wytrzymała dłużej niż jeden set. Warszawa miała też swoje problemy, a nam udało się wykorzystać to na swoją korzyść – stwierdził Szymon Jakubiszak na antenie Radia UWM FM po wtorkowym zwycięstwie w Hali Urania.

Posłuchaj całej rozmowy na antenie Radia UWM FM!