„To były spore emocje”


– To był mecz o dużym ładunku emocjonalnym. To, co stało się w Bielsku-Białej wpłynęło mocno na nas. Trener przygotował nas odpowiednio na ten mecz i to zadecydowało o tym, że zdobywamy dzisiaj trzy punkty! – powiedział Karol Jankiewicz po piątkowej wygranej na antenie Radia UWM FM.

Siatkarzom Indykpolu AZS Olsztyn udało się przedłużyć passę zwycięstw, odnosząc czwartą wygraną z rzędu. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur w piątkowy wieczór pokonała PSG Stal Nysę 3:1. Przypomnijmy, iż olsztynianie przystąpili do tego spotkania osłabeni brakiem podstawowego rozgrywającego – Joshua Tuanigi. W jego miejsce zobaczyliśmy Karola Jankiewicza.

Gdy spojrzymy na pomeczowe statystyki, to zobaczymy przewagę akademików z Kortowa w każdym elemencie gry. Olsztynianie dokładniej przyjmowali (52% pozytywnego przyjęcia przy 41% pozytywnego przyjęcia gości), byli skuteczniejsi w ataku (53% do 51%), zdobyli więcej punktów blokiem (8:7) oraz w polu serwisowym (12:1). Najwięcej punktów w ekipie gospodarzy zdobył Karol Butryn (25 pkt.), a u przyjezdnych Wassim Ben Tara (14 „oczek”).

To był mecz o dużym ładunku emocjonalnym. To, co stało się w Bielsku-Białej wpłynęło mocno na nas. Cieszę się, że dostaliśmy od trenera kilka dni wolnego. Mam nadzieję, że od wtorku wrócimy na treningi z chłodniejszą główą. Niewiele osób wierzyło w to, że wygramy. Strata rozgrywającego to duży cios dla każdej drużyny. Niewiele osób widziało w nas faworyta. My zebraliśmy się w sobie. Trener przygotował nas odpowiednio na ten mecz i to zadecydowało o tym, że zdobywamy dzisiaj trzy punkty! – powiedział po meczu Karol Jankiewicz na antenie Radia UWM FM.

Posłuchaj całej rozmowy na antenie Radia UWM FM!