TJ DeFalco: Trzeci set był najważniejszy


– Trzeci set był najważniejszy, bowiem zbudował nas psychicznie. Dzięki temu wznieśliśmy się na jeszcze wyższy poziom – powiedział TJ DeFalco po środowej wygranej na antenie Radia UWM FM.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn przerwali serię porażek i wygrali w domowym starciu z Treflem Gdańsk 3:1. W ligowej tabeli, Indykpol AZS Olsztyn z dorobkiem 38 punktów, awansowali na 5 miejsce.

Patrząc w pomeczowe statystyki, olsztynianie dysponowali skuteczniejszym atakiem (55% do 48%). Gdańszczanie byli dokładniejsi w przyjęciu (48% do 34%) oraz zdobyli więcej punktów w polu serwisowym (11:5). Obie drużyny zdobyły po 6 punktów blokiem. Najwięcej punktów u gospodarzy zdobył TJ DeFalco (26 pkt.), a u gości Kewin Sasak (15 pkt.).

– Cieszę się, że wróciliśmy do spotkania po twardej walce. Na początku meczu, staraliśmy się znaleźć swój rytm gry. Kiedy to w zrobiliśmy, grało nam się znacznie lepiej. Było to też możliwe dzięki nowemu systemowi gry, który wprowadzi trener Javier Weber. Trzeci set był najważniejszy, bowiem zbudował nas psychicznie. Dzięki temu wznieśliśmy się na jeszcze wyższy poziom – powiedział TJ DeFalco na antenie Radia UWM FM.

Posłuchaj całej rozmowy, którą przeprowadził Janusz Siennicki!