TJ Defalco: Byliśmy razem w trudnych momentach


– To było drużynowe zwycięstwo. Każdy z nas pracował na nie ciężko. Byliśmy razem nawet w trudnych momentach – powiedział MVP niedzielnego spotkania na antenie Radia UWM FM.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. W wyjazdowym spotkaniu ze Ślepskiem Malow Suwałki, zawodnicy prowadzeni przez Marco Bonittę, pewnie zwyciężyli 3:0. Każdy z trzech setów dostarczył jednak sporo emocji – świadczą o tym wyniki pierwszej (31:29) i trzeciej partii (28:26). Druga partia także była bardzo wyrównana, lecz końcówka należała do akademików z Kortowa (25:21). W ligowej tabeli, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur jest na 9. miejscu, z dorobkiem 4 punktów.

Patrząc na pomeczowe statystyki, siatkarze Indykpolu AZS byli tego dnia lepiej dysponowani od swojego rywala w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Olsztynianie lepiej przyjmowali (55% do 41%), byli skuteczniejsi w ataku (54% do 47%), zdobyli więcej punktów blokiem (9:5) i na zagrywce (4:2). Najwięcej punktów w zwycięskiej drużynie zdobył TJ DeFalco (19 pkt.), a u gospodarzy Bartłomiej Bołądź (17 pkt.)

MVP spotkania został wybrany TJ DeFalco. Co powiedział amerykański środkowy chwilę po zwycięstwie? – To było drużynowe zwycięstwo. Każdy z nas pracował na nie ciężko. Byliśmy razem nawet w trudnych momentach – stwierdził TJ na antenie Radia UWM FM

Posłuchaj całej rozmowy!