Taylor Averill zostaje w Indykpolu AZS Olsztyn!


Amerykański środkowy, który swoją pozytywną energią zaraża cały zespół. Taylor Averill zostaje w Indykpolu AZS Olsztyn na kolejny sezon!  

To drugie „podejście” Taylor Averill w barwach Indykpolu AZS Olsztyn. Amerykański środkowy miał już reprezentować klub ze stolicy Warmii i Mazur w sezonie 2019/2020. Wtedy jednak na przeszkodzie stanęła kontuzja kolana, która spowodowała roczną przerwę w jego grze. Jak mówi stare porzekadło – co się odwlecze, to nie uciecze. Taylor Averill przed minionym sezonem, dołączył do grona akademików z Kortowa.

W 22 rozegranych spotkaniach zdobył 135 punktów (90 w ataku, 37 w bloku i 8 w polu serwisowym). Jego najlepszym występem był wyjazdowy mecz przeciwko PGE Skrze Bełchatów w fazie zasadniczej. Amerykański środkowy zdobył wtedy 12 „oczek”, z czego aż pięciokrotnie skutecznie zablokował swoich rywali. W pozostałych spotkaniach również dał dla zespołu bardzo wiele – zarówno na boisku, jak i poza nim, bowiem swoją pozytywną energią zaraża cały zespół.

Kibice wciąż będą mogli podziwiać grę amerykańskiego środkowego w biało-zielonych barwach – Taylor Averill zostaje w Indykpolu AZS Olsztyn na kolejny sezon!

Powody, dla których zdecydowałem się pozostać w Olsztynie, są dosyć proste. Miasto bardzo mi się podoba, lubię w nim przebywać i mogę wypowiadać się tylko w samych superlatywach. Duży wpływ odegrała także postać trenera Javiera Webera. Podoba mi się organizacja Klubu, zespół na nowy sezon jest dobrze zbudowany, a naszym celem będzie walka o play-off. Dlatego chcę być częścią Indykpolu AZS Olsztyn w nowym sezonie – przyznaje Taylor Averill.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z podpisania nowej umowy z reprezentantem Stanów Zjednoczonych. Do podjęcia takiej decyzji namawiał nas także trener Javier Weber, który będzie miał okazję współpracować z Taylorem podczas zgrupowania kadry USA. Pomimo, iż Taylora nie ma na liście zawodników powołanych na Siatkarską Ligę Narodów, to myślę, że w dalszej części sezonu, przed przygotowaniami do Mistrzostw Świata, nasz zawodnik dołączy do reprezentacji – mówi Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA.

I dodaje: – W ubiegłym sezonie, ze względu na problemy zdrowotne, zawodnik nie pokazał w pełni swoich możliwości. Wiemy jednak, że dolegliwości minęły i mam nadzieję, że Taylor zaprezentuje się z dobrej strony kibicom Indykpolu AZS Olsztyn w nowym sezonie.

Kontrakt z amerykańskim środkowym został przedłużony o rok.