Szymon Jakubiszak: Różnica w grze i mentalu była widoczna


– Wszystko wyjaśniliśmy sobie po meczu z Gdańskiem. I było widać różnicę mentalną – stwierdził Szymon Jakubiszak w pomeczowej rozmowie na antenie Radia UWM FM.

Siatkarzom Indykpolu AZS Olsztyn nie udało się wrócić na zwycięską ścieżkę. Choć gra ekipy ze stolicy Warmii i Mazur wyglądała znacznie lepiej, to zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera, ulegli na wyjeździe Asseco Resovii Rzeszów 1:3. Dla ekipy ze stolicy Warmii i Mazur była to piąta porażka w sezonie – w ligowej tabeli olsztynianie są na 10. miejscu.

Patrząc w pomeczowe statystyki, olsztynianie byli lepszą drużyną w polu serwisowym – 13:8. Obie drużyny zanotowały taki sam wskaźnik pozytywnego przyjęcia (35%). Rzeszowianie byli nieznacznie skuteczniejszą ekipą w ataku (51% skuteczności przy 48% skuteczności olsztynian), a ich znaczna przewaga była widoczna w bloku – 12:2.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w ekipie Indykpolu AZS Olsztyn był Bartłomiej Lipiński (16 pkt.), a w Asseco Resovii – TJ DeFalco (22 pkt.)

– Wszystko wyjaśniliśmy sobie po meczu z Gdańskiem. I było widać różnicę mentalną. W czwartym secie nie potrafiliśmy podbić trudnej zagrywki nad siebie. W pierwszym i drugim przegraliśmy trochę na własne życzenie. Musimy wyciągnąć wnioski i grać dalej – stwierdził Szymon Jakubiszak w pomeczowej rozmowie na antenie Radia UWM FM.

Posłuchaj całej rozmowy.