Statystycznym okiem po meczu z ZAKSĄ

Co można odczytać z pomeczowych statystyk? W jakich elementach gry lepiej spisywali się olsztynianie? Posłuchaj statystycznego podsumowania sobotniego spotkania z Mateuszem Nykielem.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn ulegli w czterech setach ekipie Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Po dwóch partiach wygranych przez gości, w trzecim secie górą byli gospodarze. Czwarta odsłona padła jednak łupem Mistrzów Polski, którzy wyjechali ze stolicy Warmii i Mazur z kompletem punktów.

Patrząc w pomeczowe statystyki, to drużyna z Olsztyna była lepsza tego dnia na zagrywce – 7:4 w asach serwisowych. Kędzierzynianie lepiej spisywali się w ataku (53% skuteczności do 39% skuteczności olsztynian) oraz w bloku – 15:7. Obie drużyny zanotowały taki sam wskaźnik dokładnego przyjęcia – 52%.

Najskuteczniejszym w drużynie Indykpolu AZS był Wojtek Żaliński (20 pkt.), a u gości Piotr Łukasik (17 pkt.)

– Nie zagraliśmy dzisiaj dobrego spotkania. Rywale grali dobrze i nakręcali się z każdą wygraną akcją. A my od samego początku nie umieliśmy znaleźć swojego stylu gry. Był zryw i fajny powrót w trzecim secie. Traciliśmy cztery czy pięć punktów do przeciwnika i zdołaliśmy to odwrócić. Ale czwarty set już nas zweryfikował – ocenił statystyk Indykpolu AZS Olsztyn Mateusz Nykiel.