„Stać nas na wygranie każdego meczu w play-off”


Na co nas stać w play-off? Na wygranie każdego meczu. Jesteśmy w stanie powalczyć z każdym, a play-off rządzą się swoimi prawami. Wszystko jest przed nami. Jestem optymistą – przyznał Jan Król po zakończeniu fazy zasadniczej na antenie Radia UWM FM.

Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera w niedzielny wieczór zakończyli fazę zasadniczą. Olsztynianie zajęli 7. miejsce, odnosząc 19 wygranych i ponosząc 11 porażek. W pierwszej rundzie fazy play-off, Indykpol AZS zmierzy się z Aluron CMC Wartą Zawiercie. Akademicy z Kortowa mają bardzo dobre wspomnienia z rywalizacji przeciwko Jurajskim Rycerzom. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur dwukrotnie pokonała swoich rywali – w Zawierciu 3:2 (MVP – Karol Butryn), a w Iławie 3:0 (MVP – Taylor Averill). W bilansie bezpośrednich spotkań, górą są zawodnicy prowadzeni przez Michała Winiarskiego – 8:4.

Co po zakończonej fazie zasadniczej powiedział Jan Król? – To spotkanie miało na celu odciążenia zawodników, którzy przez cały sezon grali bardzo ciężko. Już w czwartek i piątek gramy play-offy, więc taki był plan, aby pokazali się zawodnicy, którzy mniej grali w tym sezonie. Na co nas stać? Na wygranie każdego meczu. Jesteśmy w stanie powalczyć z każdym, a play-off rządzą się swoimi prawami. Wszystko jest przed nami. Jestem optymistą.

Posłuchaj całej rozmowy na antenie Radia UWM FM!