Środowe granie w Radomiu


Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn wciąż mają szanse na awans do fazy play-off. Akademicy w środowe popołudnie zmierzą się na wyjeździe z Cerradem Enea Czarni Radom. Początek meczu o godz. 17:30!

Walka o play-off wciąż trwa, a do zakończenia fazy zasadniczej pozostało coraz mniej spotkań. W minioną sobotę, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn ulegli przed własną publicznością, ekipie Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Po dwóch partiach wygranych przez gości, w trzecim secie górą byli gospodarze. Czwarta odsłona padła jednak łupem Mistrzów Polski, którzy wyjechali ze stolicy Warmii i Mazur z kompletem punktów. Z dorobkiem 28 punktów, ekipa z Olsztyna zajmuje w ligowej tabeli 9. miejsce, tracąc 3 „oczka” do 8. lokaty, premiującej awansem do fazy play-off.

Po wolnej niedzieli, w poniedziałkowy poranek drużyna rozpoczęła przygotowania do kolejnego spotkania. Akademicy odbyli tego dnia dwa treningi, aby we wtorkowy poranek udać się do Radomia, na mecz z Cerradem Enea Czarni. Jak wyglądały przygotowania siatkarzy Indykpolu AZS? –  Najważniejsza była dla nas regeneracja – przyznaje Daniel Castellani, trener Indykpolu AZS Olsztyn. – Zmagamy się z drobnymi urazami, lecz w środę wszyscy powinni być gotowi do gry. W poniedziałek skupialiśmy się nad taktyką, bowiem drużyna z Radomia bardzo dobre spisuje się na zagrywce. Pracowaliśmy również nad różnymi rozwiązaniami w ataku.

Zawodnicy prowadzeni przez Roberta Prygla, w 2020 roku zanotowali komplet zwycięstw przed własną publicznością. Wojskowi zajmują w ligowej tabeli 6. miejsce, z dorobkiem 32 punktów – złożyło się na to 10 zwycięstw i 12 porażek. Trzon zespołu stanowią m.in. Karol Butryn, Alen Pajenk, Athanasios Protopsaltis, Michał Ostrowski, Michał Ruciak czy dobrze znany z występów w olsztyńskim AZS – Wojtek Włodarczyk.

Przypomnijmy, że na inaugurację sezonu, w Hali Urania lepsi okazali się akademicy, zwyciężając 3:2. Najwięcej punktów wśród gospodarzy zdobył Jan Hadrava (26 pkt.), a u gości Karol Butryn (21 pkt.). Jakim wynikiem zakończy się środowy bój w Radomiu? – Ważna w tym meczu będzie zagrywka oraz tzw. side-out. Te elementy dobrze funkcjonowały już podczas ostatniego spotkania. Mocny nacisk kładziemy jednak na grę w polu serwisowym, aby wywrzeć presje na przeciwniku – stwierdza argentyński szkoleniowiec akademików.

Siatkarzom Indykpolu AZS Olsztyn pozostały tylko trzy spotkania do zakończenia fazy zasadniczej. Akademicy z Kortowa zmierzą się z Cerradem Enea Czarni Radom (11 marca, wyjazd), Jastrzębskim Węglem (Hala Urania, 18 marca) i PGE Skrą Bełchatów (wyjazd, 22 marca). Walka o play-off wciąż trwa – czy mecz w Radomiu, będzie meczem prawdy? – Z drugiej strony w puli jest do zdobycia 9 punktów Skupiamy się na każdym kolejnym meczu i chcemy dać z siebie wszystko – kończy Daniel Castellani.

W związku z decyzją organów administracyjnych o zakazie organizacji imprez masowych oraz władz PLS, mecz w Radomiu odbędzie się bez udziału publiczności. Początek środowego starcia z Radomiu o godzinie 17:30. Transmisja przeprowadzą Polsat Sport, Radio UWM FM i Radio Olsztyn. Zachęcamy również do śledzenia profilów społecznościowych Klubu (facebook.com/indykpolazs oraz instagram.com/indykpolazs), gdzie na bieżąco będziemy relacjonować spotkanie, pokazując również jego kulisy.