Srebro reprezentacji Polski!

Drużyna prowadzona przez Pawła Woickiego, zajęła 2. miejsce podczas 30. letniej Uniwersjady w Neapolu! W wielkim finale, biało-czerwoni musieli uznać wyższość Włochów 2:3.

Przez cały turniej Polacy szli jak burza. W fazie grupowej zwyciężyli we wszystkich czterech spotkaniach, nie tracą nawet jednego seta – biało-czerwoni pokonali kolejno: Brazylie, Francję, Iran i Kanadę. W ćwierćfinale było podobnie – ekipa Tajwanu nie miała żadnych szans z podopiecznym Pawła Woickiego. Schody zaczęły się w półfinale, gdy Polacy zmierzyli się z Rosjanami. Po tie-breaku i trwającym ponad dwie godziny spotkaniu, to nasi reprezentanci awansowali do wielkiego finału.

W meczu finałowym Polacy dwukrotnie wychodzili na prowadzenie. Pierwszego seta wygrali zdecydowanie 25-16. W kolejnym lepsi okazali się gospodarze Uniwersjady (20-25). Trzecia i czwarta partia – bardzo wyrównane – padły kolejno łupem „biało-czerwonych” i Włochów. O zwycięstwie zadecydował więc tie-break.

W nim nie obyło się bez kontrowersji. Przy stanie 13-10 dla Italii sędzia pokazał Polakom czerwoną kartkę (za źle przeprowadzoną zmianę), co skutkowało utratą punktu. Kolejną akcję wygrali Włosi i cieszyli się ze złotego medalu imprezy.

Przyjechaliśmy wygrać ten turniej. Zabrakło czegoś. Pewnie też umiejętności trenerskich. Będziemy to analizować. Na pewno nie zabrakło umiejętności. Nie zagraliśmy rewelacyjnego spotkania. Chłopaki wszystko robili na boisku, żeby wygrać ten turniej. Nikt nie odpuścił. I ja osobiście jestem z tego dumny! – powiedział po zakończonym finale Paweł Woicki.

Przypomnijmy, że sztab szkoleniowy reprezentacji Polski tworzyli związani obecnie lub w przeszłości z Indykpolem AZS – Paweł Woicki (I Trener), Daniel Pliński (II Trener) i Mateusz Nykiel (Statystyk).