Sparingowy weekend Zielonej ArmiiW piątek i sobotę siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozegrają dwa spotkania sparingowe z ekipą Ślepska Malow Suwałki. Z obu spotkań przeprowadzimy bezpośrednią transmisję!

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn po163 dniach przerwy, wrócili do gry w hali. Zielona Armia w miniony weekend rozegrała dwa sparingi, podczas XI Memoriału Józefa Gajewskiego w Suwałkach. Bilans akademików to jedno zwycięstwo (z Treflem Gdańsk 3:1) i jedna porażka (z Ślepskiem Malow Suwałki 1:3).

Dla Remigiusza Kapicy był to pierwszy, oficjalny mecz w hali po przebytej kontuzji. Przypomnijmy, iż atakujący akademików w styczniu nabawił się urazu stopy, przez co nie był w stanie pomóc drużynie już do końca rozgrywek. W sobotę Kapica rozegrał pierwsze spotkanie po siedmiomiesięcznej przerwie. – Na początku był lekki stres, lecz byłem podekscytowany faktem, iż w końcu możemy coś zagrać – przyznał siatkarz Indykpolu AZS. – Po dwóch sparingach mogę stwierdzić, iż to nie jest jeszcze to, co powinno być. Trening a mecz, to są dwie różne rzeczy. Gdy pewne elementy gry dobrze wyglądają na treningu, to nie zawsze wychodzi to podczas spotkania. Mamy jeszcze trochę czasu do rozpoczęcia ligi, dlatego nasza gra z dnia na dzień powinna wyglądać coraz lepiej

Podopieczni trenera Daniela Castellaniego w najbliższy weekend będą mieli okazję do zrewanżowania się ekipie Ślepska Malow Suwałki. Pierwszy mecz odbędzie się w piątek, w Hali Urania o godz. 16:00. Spotkanie jest zamknięte dla publiczności – zapraszamy na transmisję na żywo, którą przeprowadzimy na naszym Facebooku. Sobotni mecz (godz. 15:00) odbędzie się w Iławie (hala sportowa Iławskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji przy ul. Niepodległości 11B), z udziałem publiczności. Organizatorzy przygotowali 299 miejsc, a bilety są dostępne wyłączenie online na stronie sport-ilawa.pl.

– Nie wiele nam brakowało w pierwszym sparingu, bo gdy spojrzymy w statystyki, to wcale nie byliśmy gorszym zespołem od Ślepska – przyznaje Mateusz Poręba, środkowy akademików. – Cel na najbliższe spotkania? Chciałbym wrócić do swojej wysokiej formy w ataku. W pierwszych grach kontrolnych było widać, że nie idzie mi w tym elemencie gry tak dobrze, jak wcześniej.

Początek piątkowego spotkania o godz. 16:00, a sobotniego o godz. 15:00. Transmisję z obu sparingów będą dostępne na naszych mediach społecznościowych – facebook.com/indykpolazs.