Sparingowy weekend w Suwałkach


Siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn czekają kolejne spotkania sparingowe. Zawodnicy prowadzeni przez Marco Bonittę, w piątek i sobotę wezmą udział w XII Memoriale Józefa Gajewskiego w Suwałkach. Transmisja w Polsacie Sport i Polsat Sport Extra.

Drużyna pod wodzą Marco Bonitty rozegrała już cztery spotkania sparingowe, z czego trzy zakończyły się zwycięstwem ekipy ze stolicy Warmii i Mazur. Olsztynianie pokonali Trefla Gdańsk (z ekipą znad Morza, akademicy z Kortowa zanotowali również porażkę), LUK Politechnikę Lublin oraz Cerrad Enea Czarnymi Radom. Pokonanie dwóch ostatnich drużyn dało zwycięstwo w Turnieju Partnerstwa Regionalnego Czarni, które w miniony weekend obyło się w Kozienicach.

Za siatkarzami Indykpolu AZS Olsztyn półtora miesiąca przygotowań do rozgrywek PlusLigi. Czy zawodnicy odczuwają zmęczenie większymi obciążeniami podczas treningów? – Czujemy lekkie zmęczenie, ale jesteśmy w niezłej formie – zauważa Jan Król, atakujący akademików. – Po każdych meczach kontrolnych mamy dzień bądź półtorej dnia odpoczynku. To dla nas dobry czas na regenerację. Trenujemy mądrze na siłowni oraz w hali, nie przeciążając swoich organizmów.

Akademicy w piątek i sobotę wezmą udział w XII Memoriale Józefa Gajewskiego w Suwałkach. W pierwszym dniu zmagań, olsztynianie zmierzą się z Treflem Gdańsk (godz. 20:30). Drugą parę półfinałową tworzą Ślepsk Malow Suwałki vs Barkom-Każany Lwów. Przegrani zmierzą się w sobotni meczu o 3. miejsce (godz. 13:00), a wygrani w finale (godz. 15:30).

Jaki cel na kolejne sparingi mają siatkarze Indykpolu AZS? – Chciałbym pomóc drużynie, aby odniosła kolejne zwycięstwa. Ucieszy mnie również moment, kiedy po raz kolejny podniosę puchar za pierwsze miejsce – kończy z uśmiechem Jan Król.

Transmisja piątkowych spotkań w Polsacie Sport. Sobotnie zmagania do obejrzenia w Polsacie Sport Extra.

Wyniki

Drużyna123WSWynik
Indykpol AZS Olsztyn2217280Porażka
Trefl Gdańsk2525303Wygrana

Szczegóły

DataCzasKolejka
17 września 202120:30XII Memoriał Józefa Gajewskiego

Miejsce spotkania

Suwałki Arena
26, Zarzecze, Osiedle II, Suwałki, województwo podlaskie, 16-400, Polska