Sobotnie emocje w Uranii – Zielona Armia vs Jurajscy Rycerze!


Spotkania pomiędzy drużynami z Olsztyna i Zawiercia, zawsze dostarczają wielu emocji – zarówno na parkiecie, jak i na trybunach. Kto tym razem okaże się lepszy? Bądź z nami w Uranii w sobotę, 26 września o godzinie 17:30 – bilety są jeszcze dostępne!

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn nie mogą uznać początku nowego sezonu PlusLigi do udanych. Akademicy z Kortowa dwukrotnie musieli uznać wyższość swoich rywali – na wyjeździe z Cerradem Enea Czarnymi Radom (2:3) i przed własną publicznością z Ślepskiem Malow Suwałki 0:3). Z dorobkiem 1 punktu, olsztynianie zajmują w ligowej tabeli 11. pozycję.

Podczas pomeczowej odprawy, Trener Castellani zwrócił nam uwagę na brak agresji na boisku – mówi Mateusz Poręba, środkowy akademików. – Zdobywaliśmy punkt, graliśmy wyrównanie, a w końcówkach setów brakowało większej woli walki. Musimy nad tym popracować i mam nadzieję, że szybko wrócimy na dobrą ścieżkę.

Szansą na przełamanie i odniesienie pierwszego zwycięstwa w sezonie, będzie sobotnie starcie w Hali Urania z Aluron CMC Wartą Zawiercie (godz. 17:30). Drużyna z Zawiercia w dobrym stylu rozpoczęła tegoroczne rozgrywki. Zawodnicy prowadzeni przez Igora Kolakovicia co prawda przegrali po tie-breaku z Jastrzębskim Węglem, lecz w miniony weekend sprawili niespodziankę, pokonując na wyjeździe PGE Skrę Bełchatów (3:1).

W drużynie z Zawiercia przed sezonem doszło do kilku zmian kadrowych. Ekipę z jury Krakowsko-Częstochowskiej zasilili m.in.: Paweł Halaba, Maximiliano Cavanna, Garrett Maagututia, Piotr Orczyk czy dobrze znany olsztyńskim kibicom – Michał Żurek. W wygranym spotkaniu ze Skrą, na boisku świetnie spisał się Mateusz Malinowski, który zdobył aż 30 punktów.

Bilans bezpośrednich pojedynków przeważa na korzyść Jurajskich Rycerzy – 5:1. W minionym sezonie dwukrotnie lepsza okazała się ekipa Warty, dwukrotnie zwyciężając 3:1. Jakim wynikiem zakończy się zatem sobotnie spotkanie?

– W ostatnich meczach mieliśmy problem ze skutecznością w ataku po perfekcyjnym przyjęciu. Dlatego sporo czasu w tym tygodniu poświęciliśmy właśnie na ten element. Chcielibyśmy wygrać z Zawierciem, a ich zwycięstwo nad Skrą to dla nas jeszcze większa motywacja, aby powalczyć i zdobyć pierwsze trzy punkty w tym sezonie – kończy młody środkowy Indykpolu AZS.

Początek sobotniego spotkania w Hali Urania o godzinie 17:30. Bilety na mecz są dostępne wyłącznie online – www.indykpolazs.ticketik.pl. Pamiętajmy również o zasadach bezpiecznego kibicowania w Uranii – załóż maskę, dezynfekuj dłonie, wypełnił oświadczenie (możesz je pobrać, wypełnić i zabrać ze sobą do Uranii – zobacz zakładkę REGULAMINY na górze strony).