Sobotnie emocje w Rzeszowie


Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w sobotę zakończą kilkudniowy pobyt na południu Polski. Zielona Armia na Podpromiu zmierzy się z Asseco Resovią Rzeszów. Początek meczu o godz. 14:45!

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w środę doznali pierwszej porażki w tym sezonie. Podopieczni trenera Paolo Montagnaniego, musieli uznać na wyjeździe wyższość Aluron Virtu CMC Zawiercie 1:3. Po pierwszej partii, wygranej przez gospodarzy, kolejna padła łupem olsztynian. Trzecia i czwarta odsłona zakończyła się zwycięstwem ekipy z Zawiercia. Najskuteczniejsi w zespole z Olsztyna byli: Jan Hadrava (19 punktów), Wojciech Żaliński (18) i Seyed (14).

– Zagraliśmy źle, robiliśmy dużo błędów, a rywale zaprezentowali się bardzo poprawnie – powiedział chwilę po spotkaniu Paweł Pietraszko, środkowy Indykpolu AZS Olsztyn. – Niczym nas nie zaskoczyli, ale po prostu w poszczególnych elementach zdobywali punkty, a my chcąc zaryzykować na zagrywce, popełnialiśmy dużo błędów. Jeśli przyjezdni nie wstrzelą się zagrywką w tej hali, to bardzo ciężko jest pokonać zawiercian.

Szansą na rehabilitacje dla akademików z Kortowa, będzie sobotnie, wyjazdowe starcie z Asseco Resovią Rzeszów (godz. 14:45). Podopieczni trenera Piotra Gruszki nieudanie rozpoczęli zmagania nowego sezonu PlusLigi. Rzeszowianie ulegli zarówno GKS Katowice (2:3), jak i beniaminkowi PlusLigi, MKS Ślepsk Malow Suwałki (1:3).

W drużynie, którą przed sezonem objął Piotr Gruszka, doszło do wielu zmian kadrowych. Z zespołem pożegnali się m.in. David Smith, Łukasz Kozub, Jakub Jarosz, Mateusz Masłowski, Thibault Rossard czy Nicolas Szerszeń. Barw klubu z Rzeszowa w minionym sezonie bronił również obecny siatkarz Indykpolu AZS – Mateusz Mika. Do Asseco Resovii dołączyli natomiast Zbigniew Bartman, Grzegorz Kosok, Marcin Komenda,  Nicolas Marechal,  Nicholas Hoag czy dobrze znany kibicom w stolicy Warmii i Mazur – Tomas Rousseaux (2017/2018).  

W historii spotkań obu zespołach w rozgrywkach pod egidę PLS, górą są gospodarze sobotniej konfrontacji – wygrali 26 z 42 spotkań. Ostatnie trzy konfrontacje w Hali Podpromie kończyły się jednak zwycięstwem siatkarzy Indykpolu AZS (2x 3:1 oraz 3:2). Drużyna ze stolicy Warmii i Mazur przebywa na Podkarpaciu już od czwartku, udając się do Rzeszowa po środowym spotkaniu w Zawierciu.

– W  czwartek mieliśmy zajęcia na siłowni, a w piątek odbyliśmy trening techniczny w hali Podpromie, żeby poprawić te elementy, które w środę nie funkcjonowały właściwie – mówi Paolo Montagnani, trener Indykpolu AZS Olsztyn. – W sobotę czeka nas ciężki mecz. Resovia przegrała już dwa spotkania i na pewno jej zawodnicy będą chcieli pokazać, że są lepsi niż w poprzednich starciach. W środę zabrakło nam 1-2 punktów, aby doprowadzić do tie-breaka. Mam nadzieję, że w sobotę szala zwycięstwa przechyli się na naszą korzyść.

Początek sobotniego starcia na Podpromiu o godzinie 14:45. Bezpośrednią transmisję przeprowadzą Polsat Sport, Radio UWM FM i Radio Olsztyn. Zachęcamy również do śledzenia profilów społecznościowych klubu, gdzie zobaczysz kulisy starcia z Rzeszowa.