SMS PZPS Spała rywalem w Tauron Pucharze Polski


W 1/16 finału Tauron Pucharu Polski, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zmierzą się na wyjeździe z SMS PZPS Spała. Spotkanie zostało zaplanowane na 22 grudnia 2021 roku.

W tej edycji pucharowej rywalizacji, biorą udział wszystkie drużyny z dwóch zarządzanych przez Polską Ligę Siatkówki lig oraz dwie ekipy z niższych klas rozgrywkowych, wyłonione w drodze eliminacji.

Losowanie odbyło się w piątek, w siedzibie Telewizji Polsat, podczas Magazynu 7 Stefa. Los sprawił, iż w 1/16 Tauron Pucharu Polski, rywalem Indykpolu AZS Olsztyn będzie pierwszoligowa ekipa SMS PZPS Spała. Zawodnicy prowadzeni przez duet Michał Bąkiewicz – Sebastian Pawlik, w Tauron 1. Lidze zajmuje obecnie 15 miejsce, z dorobkiem 8 punktów (2 wygrane i 9 przegranych). W składzie młodej drużyny Szkoły Mistrzostwa Sportowego, znajdziemy m.in. Piotra Śliwkę (brata Olka Śliwki), Jakuba Majrzaka, Kamila Szymendera, Mateusza Kufkę czy Kacpra Ratajewskiego – tegorocznych złotych medalistów Mistrzostw Świata do lat 19.

Przypomnijmy, że Indykpol AZS Olsztyn to jedna z najbardziej utytułowanych drużyn w kraju. Akademicy z Kortowa aż siedmiokrotnie zdobyli Puchar Polski: 1970, 1971,1972,1982, 1989, 1991 oraz 1992 roku. Drużyna ze stolicy Warmii i Mazur w krajowym czempionacie, ostatni raz rywalizowała w 2019 roku. Olsztynianie zakończyli swój udział w ćwierćfinale, uznając na wyjeździe wyższość PGE Skry Bełchatów. 

Mecze 1/16 finału Pucharu Polski, zostały zaplanowane na 22 grudnia 2021 roku. Zwycięska drużyna trafi na wygranego z pary AZS AGH Kraków – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.