Skład na PreZero Grand Prix PLS


Karol Jankiewicz, Jędrzej Gruszczyński, Jan Król, Jan Firlej, Szymon Jakubiszak, Jakub Ciunajtis, Mateusz Poręba i Wiktor Janiszewski – ośmiu zawodników będzie reprezentować Indykpol AZS Olsztyn podczas PreZero Grand Prix PLS w Krakowie!

W tym roku męski turniej PreZero Grand Prix odbędzie się w Krakowie, w dniach 5-8 sierpnia. Zmagania na piasku można będzie zobaczyć zarówno na trybunach, jak i na sportowych antenach Polsatu. W turniejach wystartują ekipy z PlusLigi, TAURON Ligi i TAURON 1. Ligi, mecze odbywać się będą do dwóch wygranych setów. Nowością jest system rozgrywek – tzw. system brazylijski.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn, zajmując w ubiegłym roku 4. miejsce, w tegorocznej edycji są rozstawieni. W drodze losowania, rywalem akademików z Kortowa w pierwszej rundzie będzie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Spotkanie zaplanowano w czwartek, 5 sierpnia o godzinie 12:45. W zależności od wyniku, drugie spotkanie odbędzie się z wygranym/przegranym pary LUK Politechnika Lublin – Aluron CMC Warta Zawiercie.

Drużyna do Krakowa uda się samolotem z Portu lotniczego Olsztyn-Mazury w Szymanach. Indykpol AZS Olsztyn podczas zmagań na piasku reprezentować będą: Karol Jankiewicz, Jędrzej Gruszczyński, Jan Król, Jan Firlej, Szymon Jakubiszak, Jakub Ciunajtis, Mateusz Poręba i Wiktor Janiszewski. Trenerami będą Mateo Bologna i Mateusz Nykiel, a sztab szkoleniowy uzupełni fizjoterapeuta Paweł Jaguszewski.

Jest to bardzo przyjemny turniej, traktujemy to również jako przetarcie przed zbliżającymi się rozgrywkami ligowymi. Chcemy się dobrze bawić oraz poczuć emocje, które będą nam towarzyszyć podczas sezonu. Będziemy chcieli powalczyć o jak najlepszy wynik – przyznaje Szymon Jakubiszak, środkowy Indykpolu AZS Olsztyn.