Skład na PreZero Grand Prix PLS w Gdańsku


Nicolas Szerszeń, Jakub Ciunajtis, Dawid Siwczyk, Jakub Majchrzak, Mateusz Janikowski, Kamil Szymendera, Karol Jankiewicz i Szymon Jakubiszak – ósemka zawodników będzie reprezentować Indykpol AZS Olsztyn podczas PreZero Grand Prix PLS w Gdańsku!

Tegoroczna edycja PreZero Grand Prix PLS, czyli rywalizacji czteroosobowych ekip na piasku, odbędzie się w Gdańsku. w dniach 17-20 sierpnia. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur została przydzielona do grupy C, a rywalem olsztynian będą: Ślepsk Malow Suwałki (czwartek 17.08 o godz. 15:15), Asseco Resovia Rzeszów (piątek 18.08 o godz. 12:45) oraz Norwid Częstochowa (sobota 19.08 o godz. 9:00). Dwie najlepsze drużyny awansują do ćwierćfinałów – faza pucharowa w niedzielę, 20.08.  Transmisja całego turnieju na sportowych antenach Polsatu.

Indykpol AZS Olsztyn podczas zmagań na piasku reprezentować będą: Nicolas Szerszeń, Jakub Ciunajtis, Dawid Siwczyk, Jakub Majchrzak, Mateusz Janikowski, Kamil Szymendera, Karol Jankiewicz i Szymon Jakubiszak. Trenerem zespołu będzie Marcin Mierzejewski.

Przypomnijmy – w pierwszej edycji, rozegranej w 2020 roku, akademicy z Kortowa zajęli 4. miejsce. Rok później (2021), Indykpol AZS Olsztyn zwyciężył w zmaganiach w Krakowie. W minionym sezonie, zespół prowadzony przez Mateusza Nykiela zajął 9. miejsce.

To są rozgrywki, które są już tradycyjne dla PlusLigi. W minionym roku, z moim poprzednim klubem (LUK Lublin – red.), udało nam się zwyciężyć. Oby tak samo było również i teraz – pojedziemy do Gdańska i będziemy walczyć o jak najlepszy wynik – mówi Nicolas Szerszeń.   

Turniej odbędzie się na Stadionie Letnim Gdańsk – plaża Gdańsk Brzeźno. Wstęp bezpłatny. Transmisje na sportowych antenach Polsatu.