Siatkarze z Wizytą u Prezydenta Olsztyna


Na zaproszenie Piotra Grzymowicza, Prezydenta Olsztyna, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn spotkali się z władzami naszego miasta.

Tradycją stało się, że tuż przed rozpoczęciem nowego sezonu PlusLigi, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn spotykają się z władzami miasta. Dla naszego zespołu jest to zaszczyt gościć w progach olsztyńskiego ratusza, spotykając się z Prezydentem Olsztyna tuż przed startem nowego sezonu.

Życzę Wam, aby ten sezon był bardzo udany – powiedział Piotr Grzymowicz, Prezydent Olsztyna. – Nie mam wątpliwości, że mecze z Waszym udziałem będą bardzo emocjonujące i dacie swoim kibicom mnóstwo radości. Niezwykle istotne jest też to, abyście przebrnęli przez zbliżające się rozgrywki w zdrowiu.

Olsztyńska drużyna przeszła w przerwie między sezonami kadrową rewolucję. Wśród Akademików pojawiło się sporo nowych twarzy. Wszyscy są jednak dobrej myśli.

Mamy o wiele młodszą drużynę, niż przed rokiem – powiedział trener Daniel Castellani. – Nie brakuje jednak doświadczonych graczy. Jestem bardzo zadowolony z tego, jak udało nam się skomponować drużynę. Uważam, że możemy podjąć rywalizację z każdą ekipą w lidze.

Przed sezonem Indykpol AZS rozegrał sześć sparingów, z których cztery wygrał oraz zanotował po jednym remisie i porażce.

– Dobrze prezentowaliśmy się w tych meczach i jesteśmy gotowi do sezonu – zadeklarował Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA. – Każdy marzy o tym, żeby drużyna awansowała do fazy play-off. I właśnie czołowa ósemka ligi jest naszym celem.

Kapitan zespołu Robbert Andringa, wręczył Prezydentowi Olsztyna pamiątkową piłkę z autografami całego zespołu. 

Dziękujemy Panu Prezydentowi za zaproszenie i mamy nadzieję, że wspólnie będziemy spotkać się w Hali Urania, aby przezywać wielkie emocje!

Tekst i foto: Olsztyn.eu