Siatkarze z wizytą u Marszałka


Na zaproszenie Gustawa Marka Brzezina, Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn spotkali się władzami naszego województwa. 

Stało się już tradycją, że tuż przed walką o ligowe punkty siatkarze goszczą w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, który od wielu lat wspiera występy zawodników w tych prestiżowych rozgrywkach.

– W naszym regionie największe emocje wśród społeczeństwa, są utożsamiane z siatkówką – zauważył Gustaw Marek Brzezin. – Są one związane z tradycją olsztyńskiego AZS. Promowanie idei sportu jest dla nas bardzo ważne, dlatego jako samorząd województwa, jesteśmy partnerem dla Klubu w działaniach promocyjnych i finansowych. Jesteśmy dumni, że możemy pokazywać ducha sportu w naszym regionie, dzięki Indykpolowi AZS Olsztyn. Życzę Wam powodzenia i mam nadzieję, że po sezonie spotkamy się w dobrych nastrojach. 

Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA, na wstępie podziękował Marszałkowi Województwa Warmińsko-Mazurskiego, za wsparcie finansowe. – Dzięki niemu nasz zespół może bez przeszkód realizować swe cele sportowe – podkreślił Tomasz Jankowski. Dzięki pomocy ze strony Pana Marszałka, siatkarze mogli w minionym sezonie wystąpić nie tylko w rozgrywkach ligowych, ale promować także Warmię i Mazury weuropejskich pucharach. Chciałbym podkreślić również bardzo dobrą współpracę w naszych wspólnych działaniach z Departamentem Sportu. Dziękujemy za wsparcie i serdecznie zapraszam Pana Marszałka na pierwszy mecz ligowy. 

Paolo Montagnani, trener ekipy ze stolicy Warmii i Mazur, był pod wrażeniem atmosfery, która towarzyszy drużynie w naszym regionie. – Indykpol AZS to klub z tradycjami, dlatego zdecydowałem się na pracę tutaj – przyznał włoski szkoleniowiec. – W poprzednich sezonach drużyna z Olsztyna była prowadzona przez włoskich trenerów, którzy z uznaniem wypowiadali się o klubie. Chciałbym podziękować Panu Marszałkowi za wsparcie naszego zespołu, które jest bardzo cenne. Chciałbym również zaprosić Pana Marszałka do wspierania naszego zespołu przez cały sezon. 

Kapitan zespołu, Paweł Woicki, wręczył Marszałkowi Województwa Warmińsko-Mazurskiego specjalną klubową koszulkę. Każdy zawodnik otrzymał również od władz województwa drobny upominek.

Dziękujemy Panu Marszałkowi za zaproszenie i mamy nadzieję, że wspólnie będziemy przeżywać ogromne emocje, podczas ligowych spotkań w Hali Urania!