Siatkarze UWM Olsztyn wygrali półfinałowy turniej AMP


Podopieczni trenera Grzegorza Krzana i Andrzeja Grygołowicza w całym turnieju przegrali tylko jeden mecz. Olsztynianie wywalczyli awans do turnieju finałowego Akademickich Mistrzostw Polski, który odbędzie się pod koniec października w Krakowie.

O awans do turnieju finałowego, który zostanie rozegrany pod koniec października w Krakowie, walczyło 8 ekip, podzielonych na 2 grupy. Stolicę Warmii i Mazur w turnieju półfinałowym Akademickich Mistrzostw Polski w piłce siatkowej mężczyzn reprezentował Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. Trenerami zespołu są Grzegorz Krzan i Andrzej Grygołowicz.

Akademicy zostali przydzieleni do grupy „A”, w której musieli uznać wyższość tylko drużyny Wyższej Szkoły Menadżerskiej w Warszawie (0:2). W pozostałych spotkaniach, olsztynianie pokonali Uniwersytet Medyczny w Łodzi i Politechnikę Warszawską (2:0). W półfinale zawodnicy prowadzeni przez duet Krzan-Grygołowicz, pokonali Uniwersytet Łódzki 2:0, a w wielkim finale pewnie pokonali bez straty seta ekipę Uniwersytetu Warszawskiego.

Oprócz ekip UWM Olsztyn i UW, awans do turnieju finałowego wywalczyły ekipy Wyższej Szkoły Menadżerskiej w Warszawie oraz Uniwersytetu Łódzkiego (w meczu o brązowy medal, WSM zwyciężyło 2:1). Zmagania odbędą się pod koniec października w Krakowie.

Na zakończenie naszego turnieju, wyróżniliśmy najlepszych zawodników czołowej „czwróki” zmagań. Zostali nimi: Karol Kubisz (WSM Warszawa), Albert Krzewiński (Uniwersytet Łódzki), Michał Wosik (Uniwersytet Warszawski) oraz Hubert Lasecki (UWM Olsztyn). Nagrody wręczył prof. Mirosław Gornowicz, Prorektor ds. ekonomicznych i rozwoju UWM w Olsztynie.

Skład UWM Olsztyn: Huber Lasecki, Arseni Rakhanan, Michał Bajor, Krystian Wojtkiewicz, Marek Kurmin, Oliwier Kubacki, Mateusz Olbryś, Tomasz Narkun, Jakub Ciunajtis, Dawid Śliwiński. Trenerzy: Grzegorz Krzan i Andrzej Grygołowicz.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

1. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie – awans do turnieju finałowego
2. Uniwersytet Warszawski – awans do turnieju finałowego
3. Wyższa Szkoła Menadżerska w Warszawie – awans do turnieju finałowego
4. Uniwersytet Łódzki – awans do turnieju finałowego
5. Politechnika Warszawska
6. Politechnika Łódzka
7. Uniwersytet Medyczny w Łodzi
8. Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie

no images were found