Seyed Mohammad Mousavi oficjalnie zaprezentowany!


W piątkowe przedpołudnie, w olsztyńskim GigaMarkecie Leroy Merlin, odbyła się specjalna konferencja prasowa, podczas której oficjalnie został zaprezentowany nowy środkowy Indykpolu AZS Olsztyn – Seyed Mohammad Mousavi! 

W konferencji praswoej udział wzięli: w roli gospodarza Paweł Skrouba, Dyrektor Generalny Leroy Merlin Olsztyn, Tomasz Jankowski – Prezes Zarządu Klubu oraz nowy środkowy Indykpolu AZS Olsztyn – Seyed Mohammad Mousavi.

Piątkowe spotkanie z mediami otworzył gospodarz konferencji, Paweł Skrouba. – Jesteśmy dumni, że to właśnie w naszym sklepie oficjalnie został zaprezentowany nowy zawodnik Indykpolu AZS Olsztyn – powiedział Dyrektor Generalny Leroy Merlin Olsztyn. – Kiedy debiutowaliśmy na rynku olsztyńskim, zastanawialiśmy się, z kim zawrzeć współpracę. Wtedy z propozycją zgłosił się do nas Prezes Tomasz Jankowski. Jesteśmy bardzo zadowoleni z przyjęcia naszej marki w Olsztynie oraz partnerskiej współpracy z Indykpolem AZS Olsztyn.

Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA również odniósł się do wspólnych działań Klubu i Leroy Merlin – Chciałbym podziękować Dyrektorowi Leroy Merlin Olsztyn za zorganizowanie konferencji prasowej. Jesteśmy zadowoleni z naszej współpracy i mamy nadzieję, że w tym roku będzie ona przebiegać w ten sam sposób – powiedział Tomasz Jankowski.

Prezes Klubu podczas piątkowej konferencji prasowej wyjaśnił sytuację dotyczącą braku Taylora Averilla i zakontraktowaniu Seyeda Mohammada Mousaviego. – W połowie lipca otrzymaliśmy informację od managera Taylora, że zawodnik jest kontuzjowany, czeka go operacja i nie będzie zdolny do gry przez najbliższe sześć miesięcy – podkreślił Tomasz Jankowski. – Długo zastanawialiśmy się nad możliwością renegocjacji kontraktu, aby Taylor przyleciał do Olsztyna w styczniu. Stwierdziliśmy jednak, że w tym sezonie liga jest bardzo ciężka, a początek rozgrywek będzie dla nas bardzo ważny. Skorzystaliśmy z przysługującego nam prawa i nie podpisaliśmy umowy finalnej. 

Jak przyznał Tomasz Jankowski, połowa lipca to okres, w którym na rynku transferowym nie ma dostępnych zbyt wielu klasowych zawodników. – Długo rozglądaliśmy się za wolnym środkowym i w pewnym momencie pojawiła się możliwość zakontraktowania Seyeda. Uważam, że jest on jednym z najlepszych środkowych na świecie. Rozmowy były bardzo długie. Najpierw dotyczyły warunków kontraktu, następnie kilka tygodni czekaliśmy na zgodę federacji Irańskiej na grę w PlusLidze oraz na wizę. W tym miejscu podziękowania należą się Wydziałowi Konsularnemu Ambsady RP w Iranie, w tym Pawłowi Janickiemu, naszemu byłemu statystykowi, który bardzo nam pomógł w sprawach formalnych.

Seyed Mohammad Mousavi to jedenastokrotny Mistrz Iranu, ośmiokrotny zdobywca Pucharu Azji czy najlepszy blokujący Mistrzostw Azji 2019. W swojej karierze reprezentował tylko klubów z Iranu – najbliższy sezon będzie dla niego pierwszym, w którym opuści swój kraj. – Mam 32 lata i jest to najlepszy moment na nowe wyzwania – stwierdził nowy środkowy akademików. –  Do tej pory grałem tylko w Iranie i mimo spływających ofert, chciałem być blisko rodziny i znajomych. Uznałem jednak, że teraz jest odpowiedni czas, aby zebrać nowych doświadczeń i opuścić swój kraj. PlusLiga jest jedną z trzech najlepszych lig na świecie. Słyszałem o niej dużo dobrego, dlatego zdecydowałem się na grę w Olsztynie w najbliższym sezonie.

Jak przyznał sam siatkarz, wielokrotnie rozmawiał on z Miladem Ebadipourem oraz Łukaszem Żygadło na temat PlusLigi i Indykpolu AZS Olsztyn – Usłyszałem od nich wiele ciepłych słów. Najlepiej znam się z Mateuszem Miką, ponieważ wielokrotnie graliśmy między sobą podczas spotkań reprezentacyjnych. Dlatego bardzo się ucieszyłem, kiedy dowiedziałem się, że będziemy razem grać w jednym zespole – przyznał Seyed.

I dodaje: – Do Olsztyna przyjechałem w czwartek wieczorem, dlatego nie miałem jeszcze czasu, aby poznać miasto. Mam jednak nadzieję, że nadrobię to w najbliższym czasie.

Seyed Mohammad Mousavi zagra w Indykpolu AZS Olsztyn z numerem 66. Środkowy akademików tuż po zakończeniu konferencji prasowej, udał się do Radomia, aby razem z drużyną wziąć udział w Turnieju Partnerstwa Regionalnego.