Seyed awansował na Igrzyska Olimpijskie!


Seyed wraz z reprezentacją Iranu zwyciężyli w turnieju kontynentalnym w Azji, tym samym zdobywając bilet na Igrzyska Olimpijskie do Tokio!

Reprezentacja Iranu była faworytem do wywalczenia awansu na Igrzyska Olimpijskie, podczas turnieju kontynentalnego, który był rozgrywany w Chinach. Irańczycy wygrali fazę grupową bez straty seta. Persowie pokonali kolejno Tajwan, Kazachstan oraz Chiny, bez straty seta. Seyed i spółka napotkali trudności dopiero w półfinale, gdzie zwyciężyli w starciu z Koreą Południową dopiero po tie-breaku (15:13 w decydującej partii). W wielkim finale, irańczycy pokonali 3:0 Chiny, a Seyed był najskuteczniejszym zawodnikiem swojej drużyny, zdobywając aż 16 punktów!

Mniej szczęścia miał Robbert Andringa oraz reprezentacja Niderlandów. Musieli oni uznać wyższość Serbii, Bułagrii i Francji, kończąc swój udział w turnieju na fazie grupowej. Najwięcej emocji przyniosło spotkanie z Francją, gdzie Niderlanczycy przegrali po pięciosetowej walce. Przyjmujący akademików był zmiennikiem swoich kolegów, a kibice mogli go dłużej podziwiać na parkiecie, podczas spotkania z trójkolorowymi.