Robbert Andringa z awansem na Mistrzostwa Europy


Reprezentacja Holandii z Robbertem Andringą w składzie, zwyciężyła w swojej grupie eliminacyjnej i zapewniła sobie awans do tegorocznych Mistrzostw Europy.

Turniej eleminacyjny do Mistrzostw Europy miał odbyć się na początku stycznia 2021 roku, lecz z powodu rozwijającej się pandemii koronawirusa, został przełożony. Rywalizacja została podzielona na dwa etapy – pierwszy turniej odbył się w dniach 7-9 maja w Chorwacji, a drugi tydzień później w Holandii.

Ekipa Holandii pierwszy turniej przeszła jak burza. Andringa i spółka, pokonali 3:1 Chorwację i 3:0 Szwecję. W pierwszym spotkaniu kapitan Indykpolu AZS zdobył 12 punktów, a w drugim meczu dopingował zespół z kwadratu rezerwowych.

Drugi turniej miał być przypieczętowaniem awansu do Mistrzostw Europy. Po zwycięstwie nad Szwecją 3:1 stało się jasne, że Holendrzy zwyciężyli w swojej grupie eliminacyjnej. W ostatnim spotkaniu, „Pomarańczowi” ulegli po tie-breaku drużynie Chorwacji. Robbert Andringa w pierwszym meczu odpoczywał, a w drugim zdobył 10 punktów.

Losowanie grup Mistrzostw Europy odbędzie się pod koniec maja w Belgradzie i Helsinkach. Turniej odbędzie się w dniach 1-19 września 2021, rywalizacja toczyć się będzie w czerech krajach (Polska, Czechy, Estonia i Finlandia), a udział weźmą 24 ekipy.