Resovia lepsza od akademików


W spotkanie 16. kolejki siatkarskiej PlusLigi, Indykpol AZS Olsztyn uległ przed własną publicznością Asseco Resovii Rzeszów 1:3. Statuetkę MVP przyznano Zbigniewowi Bartmanowi.

Ze względów na problemy kadrowe, trener Paolo Montagnani nie mógł skorzystać w spotkaniu z Asseco Resovią Rzeszów m.in z Janka Hadravy czy Remka Kapicy. W ataku kibice zobaczyli więc Wojtka Żalińskiego, a duet przyjmujących stanowili Mateusz Mika i Robbert Andringa.

Początek spotkania był wyrównany. Punkty po obu stronach siatki zdobywal Marechal oraz Żaliński. Po skutecznym ataku tego drugiego, AZS prowadził 8:7. W kolejnych akcjach szala przechyliła się na korzyść rzeszowian. Do skutecznego Marechala dołączył Bartman i to głównie dzięki nim, Resovia odskoczyła na trzy punkty (16:13). Zawodnicy prowadzeni przez Piotra Gruszkę pewnie utrzymali przewagę, zwycięzając w inauguracyjnej partii 25:16.

Role w drugim secie diametralnie się odwróciły. Teraz to parkiecie „dzieli i rządzili” akademicy z Kortowa. Skutecznymi zagrywkami popisywał się Mateusz Poręba, a dobra gra w obronie całego zespołu oraz wykorzystane kontry, doprowadziły do wyraźnego prowadzenia olsztynian (16:9). Tak jak i w poprzedniej partii, tak i teraz, zespół przewodzący grze utrzymał przewagę – siatkarze Indykpolu AZS wygrali 25:19 i w całym meczu mieliśmy remis 1:1.

Trzecia partia to gra punkt za punkt. Obie drużyny wymieniały długie akcje, lecz z przodu byli przyjezdni (8:6). Na skuteczne ataki Wojtka Żalińskiego, goście odpowiadali uderzeniami Marechala czy Krulickiego. Choć akademicy raz tracili cztery punkty, a po chwili całkowicie odrabiali straty, to nie byli w stanie ani razu wyjść na prowadzenie. Emocjonująca końcówka zakończyła się zwycięstwem Asseco Resovii 25:23.

Czwarta i jak się później okazało, ostatnia partia środowego spotkania, ponownie zaczęła się od dwupunktowego prowadzenia rzeszowian (8:6). Straty w ekipie ze stolicy Warmii i Mazur starali się odrabiać m.in Żaliński oraz Seyed. Dobra gra rzeszowskiego zespołu nie pozwoliła jednak na zbliżenie się akademikom, a przyjezdni wręcz powiększali przewagę (16:11). Ostatecznie set zakończył się zwycięstwem Asseco Resovii Rzeszów 25:21, jak i całe spotkanie 3:1.

W kolejnym spotankiu siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn na wyjeździe zmierzą się z GKS Katowice (sobota, 25 stycznia, godz. 20:30). Transmisja meczu w Polsacie Sport, Radio UWM FM i Radio Olsztyn. Akademicy wrócą do Hali Urania w piątek, 31 stycznia, kiedy to o godz. 17:30 zmierzą się z Treflem Gdańsk – bilety do nabycia na indykpolazs.pl/bilety!

Indykpol AZS Olsztyn – Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (16:25,25:19,23:25,21:25)

Indykpol AZS: Woicki (1), Poręba (3), Seyed (13), Mika (5), Andringa (8), Żaliński (29), Żurek (libero) oraz Kowalski, Sokołowski (1),

Asseco Resovia: Shoji (1), Hoag (16), Marechal (15), Krulicki (6), Lemański (7), Bartman (22), Mariański (libero) oraz Kosok, Komenda (1), Rousseaux (1), Perry (libero)

MVP: Zbigniew Bartman

Partnerem meczu – Kętrzyn