Reprezentant Polski zostaje w Indykpolu AZS!


Środkowy, który zajął drugie miejsce w rankingu blokujących. Jego dobra postawa zaowocowała powołaniem do reprezentacji Polski. Szymon Jakubiszak zostaje w Indykpolu AZS Olsztyn na kolejny sezon!

Dla Szymona Jakubiszaka był to 8 sezon w PlusLidze, a 3 w biało-zielonych barwach. W ekipie ze stolicy Warmii i Mazur, środkowy rozegrał 99 spotkań, w których zdobył 541 punktów – 384 w ataku, 137 w bloku oraz 20 w polu serwisowym. Niezwykle udany był dla niego miniony sezon, bowiem był on podstawowym zawodnikiem Zielonej Armii oraz zajął 2 miejsce w klasyfikacji najlepiej blokujących PlusLigi (78 bloków).

Dobra postawa zawodnika, zaowocowała powołaniem do reprezentacji Polski. Mistrz Świata i Mistrz Europy Juniorów, zadebiutował w seniorskiej reprezentacji podczas towarzyskiego spotkania z Niemcami w katowickim Spodku. Trener Nicola Grbić powołał również Szymona na pierwszy turniej Siatkarskiej Ligi Narodów, który właśnie teraz odbywa się w tureckiej Antalyi.

To nie koniec dobrych wiadomości dla naszych Kibiców. Szymon Jakubiszak zostaje w Indykpolu AZS Olsztyn na kolejny sezon!

Cieszę się, że w kolejnym sezonie będę mógł reprezentować barwy Indykpolu AZS Olsztyn -przyznaje Szymon Jakubiszak. – Razem z narzeczoną bardzo dobrze czujemy się w tym mieście, dlatego wspólnie zdecydowaliśmy się pozostać w stolicy Warmii i Mazur. Miniony sezon był dla mnie udany, a wiem, że Klub chce na mnie postawić w kolejnym roku – jestem za to wdzięczny i chcę sprostać temu zadaniu.

I dodaje: – Zarówno ja, jak i cała drużyna, w przyszłym sezonie chcielibyśmy pokazać walkę oraz dobre widowisko!

 – Bardzo się cieszę z przedłużenia umowy z Szymonem. Będzie to jego czwarty sezon w Indykpolu AZS Olsztyn, co świadczy o tym, że jest zadowolony z pobytu w Olsztynie. Cieszę się również, że  dzięki dobrej grze w minionym sezonie, otrzymał powołanie do reprezentacji Polski. Szymon ma potencjał, aby na stałe „zadomowić” się w kadrze Nikoli Grbicia – mówi Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA.

Kontrakt środkowego z olsztyńskim klubem został przedłużony o rok.

Warmia Mazury to nie tylko kraina tysiąca jezior, ale także tysiąca możliwości spędzania aktywnie wolnego czasu. Co w wolnym czasie lubi robić Szymon? Zobaczcie sami!