Remis w drugim sparingu


W drugim sparingu rozegranym w Rypinie, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zremisowali z Treflem Gdańsk 2:2.

Trener Paolo Montagnani w sobotnim sparingu desygnował do gry taki sam skład, jak dzień wcześniej. Pierwsze akcje były wyrównane. Na ataki Mateusza Poręby, goście odpowiadali uderzeniami Mateusza Janikowskiego. Gdy asem serwisowym podpisał się Bartosz Filipiak, Trefl objął prowadzenie 5:4. Obie ekipy szły łeb w łeb, a skuteczny blok pary Sokołowski – Poręba, spowodował objęcie prowadzenia przez akademików 11:10. Ekipy często wymieniały się na prowadzeniu, a ostatecznie premierowa partia zakończyła się zwycięstwem Indykpolu AZS 25:22.

Od początku drugiej partii na parkiecie przeważała ekipa ze stolicy Warmii i Mazur. Dobra gra w ataku Wojtka Żalińskiego czy Remka Kapicy, pozwoliła olsztynianom na wypracowanie kilku punktów przewagi (10:7). Trefl próbował odrabiać straty w postaci Janikowskiego bądź Mordyla, ale to było za mało, na dobrze dysponowaną tego dnia ekipę akademików. Mając sporą przewagą (15:8), włoski szkoleniowiec Indykpolu AZS postanowił dokonać kilku zmian, wprowadzając na boisko m.in. Tomka Kowalskiego. Gdy asem popisał się Kapica, AZS prowadził 17:13 i nie oddał prowadzenia, zwyciężając 25:17.

W trzecim i czwartym secie obserwowaliśmy tzw. dorzutki. Każdy zespół oddawał po trzy zagrywki pod rząd, a gdy jedna z nich została zaserwowana w aut bądź siatkę, trener drużyny serwującej „dorzucał” piłkę na drugą stronę, aby można było rozegrać akcje. Trener Montagnani desygnował do gry m.in. Kubę Zabłockiego, Oliwiera Kubackiego, Wojciecha Sobalę, Tomka Kowalskiego czy Wiktora Janiszewskiego. Trzecia i czwarta partia została wygrana przez Trefla – 25:12 i 25:10. Całe spotkanie zakończyło się remisem 2:2

Dziękujemy miastu Rypin, powiatowi Rypińskiemu oraz naszemu Sponsorowi – firmie Damix,  za organizację spotkań towarzyskich z Treflem Gdańsk.

Kolejnym sprawdzianem dla siatkarzy Indykpolu AZS będzie towarzyski turniej w Gostycynie, który odbędzie się w dniach 28-29 września. Udział w nim wezmą: BKS Visła Bydgoszcz (gospodarz), Trefl Gdańsk i niemiecki Netzhoppers KW.

Indykpol AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk 2:2 (25:22,25:17,12:25,10:25)

Indykpol AZS: Woicki, Żaliński, Sokołowski, Pietraszko, Poręba, Kapica, Żurek (libero) oraz Mika, Kowalski, Janiszewski, Kubacki, Sobala, Zabłocki (libero)

Trefl: Halaba, Janusz, Janikowski, Mordyl, Grzyb, Filipiak, Weber (libero) oraz Jakubiszak, Kozub