Pucharowe granie w Bełchatowie


Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn po dwóch latach przerwy, wracają do rozgrywek Pucharu Polski. Zielona Armia w ćwierćfinale, zmierzy się na wyjeździe z PGE Skrą Bełchatów. Początek wtorkowego spotkania, o godzinie 20:30

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn pierwszą rundę fazy zasadniczej rozgrywek PlusLigi zakończyli na 6. miejscu w ligowej tabeli, z bilansem 7 zwycięstw i 6 porażek. Tym samym ekipa ze stolicy Warmii i Mazur znalazła się wśród sześciu najlepszych ekip, które zagrają w rozgrywkach Pucharu Polski. W wyniku losowania par 1/4 Pucharu Polski, które tuż przed Sylwestrem, odbyło się w siedzibie Polskiej Ligi Siatkówki, los przydzielił drużynę PGE Skry Bełchatów. Zgodnie z regulaminem rozgrywek, gospodarzem spotkania jest drużyna, która jest wyżej w ligowej tabeli (Skra zajmuje 3. miejsce). 

Od ostatniego meczu ligowego, do pierwszego starcia w 2020 roku, minęły trzy tygodnie. Przez ten czas, siatkarze Indykpolu AZS rozegrali m.in. trzy sparingi z reprezentacją Tunezji. A nad jakimi elementami skupiali się akademicy na treningach? – Skupialiśmy się głównie nad aspektami siłowymi, aby być jak najlepiej przygotowanym do drugiej rundy – przyznaje Paweł Pietraszko, środkowy ekipy ze stolicy Warmii i Mazur. – Podczas treningów siatkarskich, dużo graliśmy „szóstkami”, nasza uwaga skupiała się również na wysokiej piłce. Mam nadzieję, że to dobrze wychodziło i przyniesie do pozytywny efekt.

Pierwszym spotkaniem w 2020 roku, będzie ćwierćfinałowe spotkanie Pucharu Polski z PGE Skrą Bełchatów (wtorek, godz. 20:30). Oba zespoły znają się dość dobrze, ponieważ Podopieczni trenerów Paolo Montagnaniego i Michała Mieszko Gogola, spotkali się 18 grudnia 2019 roku, w ramach rozgrywek PlusLigi. W Hali Urania lepsi okazali się siatkarze Skry, zwyciężając 3:0.

Pod egidą PLS, oba zespoły w krajowym czempionacie spotkały się cztery razy i we wszystkich spotkaniach, górą byli bełchatowianie. W wielkim finale PP 2004 (Hala Urania) i 2007, 2009 (Kielce), Skra zwyciężyła odpowiednio 3:1, 3:0 i 3:0. W 2014 roku oba zespoły spotkały się w 1/8 finałów i ponownie lepsi okazali się bełchatowianie – 3:1.  

– Mecz ligowy a pucharowy, nie stanowi dla nas żadnej różnicy. Wychodzimy na boisko i będziemy chcieli wygrać mecz, tak jak każdy inny. Będzie to ciężkie spotkanie, ponieważ gramy w Bełchatowie, Skra ostatnio ma dobrą passe, a nasze ostatnie spotkania to porażki. Będziemy chcieli się odgryźć, chcemy zagrać swoją siatkówkę i wygrać – podsumowuje Paweł Pietraszko.

Przypomnijmy, że Indykpol AZS Olsztyn to jedna z najbardziej utytułowanych drużyn w kraju. Akademicy z Kortowa aż siedmiokrotnie zdobyli Puchar Polski: 1970, 1971,1972,1982, 1989, 1991 oraz 1992 roku. Drużyna ze stolicy Warmii i Mazur w krajowym czempionacie, ostatni raz rywalizowała w 2017 roku. Olsztynianie zakończyli swój udział w ćwierćfinale, uznając na wyjeździe wyższość Asseco Resovii Rzeszów. 

Początek wtorkowego starcia w Bełchatowie o godzinie 20:30. Transmisja przeprowadzą Polsat Sport Extra, Radio UWM FM i Radio Olsztyn. Zachęcamy również do śledzenia profilów społecznościowych Klubu (facebook.com/indykpolazs oraz instagram.com/indykpolazs), gdzie na bieżąco będziemy relacjonować spotkanie, pokazując również jego kulisy.