Przemek Stępień: Za szybko tracimy wiarę


– Moim zdaniem za szybko tracimy wiarę w siebie. Po jednym bądź dwóch błędach, tracimy pewność siebie i „zakopujemy się” w tym. – powiedział Przemek Stępień na antenie Radia UWM FM po meczu w Warszawie.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn nie będą miło wspominać sobotniego wieczoru w Warszawie. Akademicy z Kortowa ulegli Vervie Warszawa Orlen Paliwa 0:3. Najbliższej zwycięstwa olsztynianie byli w drugiej partii, kiedy przez większość seta prowadzili grę. W końcówkach lepsi okazywali się stołeczni, którzy pewnie zdobyli komplet punktów.

Patrząc w pomeczowe statystyki, stołeczni byli lepsi prawie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Poczynając od przyjęcia (67% do 59%), idąc dalej przez skuteczniejszy atak (57% do 46%), kończąc na blokach (8:3). Obie drużyny zdobyły po 2 punkty na zagrywce. Najskuteczniejszym w ekipie z Olsztyna był Damian Schulz (16 pkt.), a u gospodarzy Bartosz Kwolek i Michał Superlak (14 pkt.)

– Za nami był dobry tydzień treningu. Wystarczyło to przełożyć na dzisiejszy mecz, lecz nie udało nam się tego dokonać. Moim zdaniem za szybko tracimy wiarę w siebie. Po jednym bądź dwóch błędach, tracimy pewność siebie i „zakopujemy się” w tym. Mamy coraz więcej pomyłek, co wykorzystuje nasz rywal – powiedział Przemek Stępień na antenie Radia UWM FM.

Posłuchaj całej rozmowy.