Powrót wychowanka – Karol Jankiewicz w Indykpolu AZS Olsztyn


Wychowanek AZS Olsztyn, dla którego będzie to debiut w PlusLidze. Karol Jankiewicz został nowym rozgrywającym Indykpolu AZS Olsztyn!

Karol Jankiewicz urodził się 21 lutego 1996 roku. Swoje pierwsze kroki w siatkówce stawiał w AZS Olsztyn u boku trenera Marka Kotulskiego. W sezonie 2014/2015, Jankiewicz brał udział w rozgrywkach Młodej Ligi, w której wraz z kolegami z drużyny, zajął 5. Miejsce.

Młody rozgrywający w 2015 roku opuścił Olsztyn, aby spróbować swoich sił w Centrum Augustów, a później Neobus Raf-mar Niebylec. W 2017 roku Jankiewicz powrócił do Olsztyna, aby rywalizować w drugim zespole AZS UWM Olsztyn. Podczas Akademickich Mistrzostw Polski, ekipa UWM zdobyła złoty medal w klasyfikacji uniwersytetów.

Karol Jankiewicz w swojej przygodzie z siatkówką reprezentował barwy AZS AGH Kraków, a w minionym sezonie rywalizował na boiskach Tauron I Ligi w BAS Białystok. Nowy sezon to powrót do Olsztyna i debiut w rozgrywkach PlusLigi. Karol Jankiewicz został nowym rozgrywającym Indykpolu AZS Olsztyn!

Jestem z Olsztyna, wychowałem się na siatkówce, a teraz mogę bronić barw Indykpolu AZS Olsztyn. Od dziecka chodziłem na spotkania AZS, marzyłem o grze w PlusLidze. Jest to dla mnie ogromne przeżycie. Jeśli chodzi o najbliższy sezon, to chciałbym pomóc drużynie, dać jak najwięcej dobrego. Mam nadzieję, że tak będzie i wspólnie osiągniemy dobry wynik  – mówi Karol Jankiewicz.

Kontrakt rozgrywającego z olsztyńskim klubem będzie obowiązywał przez rok.