Powrót na Warmię i Mazury – Przemysław Stępień w Indykpolu AZS!


Po kilku latach tęsknoty za pięknymi krajobrazami Warmii i Mazur, pora na powrót do Krainy Tysiąca Jezior. Przemysław Stępień w najbliższym sezonie dołączy do Indykpolu AZS Olsztyn!

Przemysław Stępień urodził się 7 lutego 1994 roku w Iławie. W miejscowym Zryw Volley, u boku trenera Mieczysława Pietroczuka, stawiał swoje pierwsze siatkarskie kroki. W 2010 roku, młody rozgrywający przeniósł się do Gdańska, gdzie przez pierwsze dwa sezony występował w barwach Lotosu Trefla Gdańsk w rozgrywkach Młodej Ligi. Debiut na PlusLigowych parkietach, miał miejsce w sezonie 2012/2013. W ekipie znad morza, rozgrywający spędził w sumie aż siedem sezonów, sięgając po Superpuchar Polski, Puchar Polski i wicemistrzostwo Polski.

W sezonie 2017/2018, Stępień był zawodnikiem Dafi Społem Kielce. Ostatnie dwa sezony, siatkarz występował w Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, z którą wywalczył Mistrzostwo Polski i Puchar Polski (oba trofea w 2019 roku).

Po długiej rozłące z pięknymi krajobrazami Warmii i Mazur, Przemek Stępień wraca do Krainy Tysiąca Jezior. Przez najbliższy rok będzie reprezentował barwy Indykpolu AZS Olsztyn!

– Rozmowy z olsztyńskim klubem przebiegły dosyć sprawnie – przyznaje Przemek Stępień. – Nasza drużyna będzie młoda z bardzo doświadczonym trenerem. To właśnie współpraca z trenerem Danielem Castellanim była jednym z powodów, dla których wybrałem Indykpol AZS Olsztyn. 

Co czuje rozgrywający Indykpolu AZS z powodu powrotu na Warmię i Mazury? – Czuje się bardzo dobrze i nie mogę doczekać się nadchodzącego sezonu. Pochodzę z Iławy, miasta oddalonego ok. 70 kilometrów od Olsztyna, dlatego można powiedzieć, że wracam w swoje rodzinne strony – stwierdził sam zawodnik.

– Myślę, że Przemek będzie chciał się pokazać kibicom z jak najlepszej strony. Pochodzi z naszego regionu, miasta partnerskiego – Iławy. Jest zawodnikiem mającym doświadczenie gry o najwyższe cele w Polsce oraz europejskich pucharach. Przemek będzie ważnym elementem naszej drużyny  – stwierdza Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA.-

Przemek Stępień w Indykpolu AZS Olsztyn zagra z numerem 4.

Zobacz specjalny materiał wideo, w którym Przemek zachęca do spędzenia wakacji na Warmii i Mazurach!