Poświąteczne sparingi z reprezentacją Tunezji


Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w 2019 roku, rozegrają jeszcze spotkania sparingowe. Rywalem Zielonej Armii będzie reprezentacja Tunezji, a mecze odbędą się w Iławie, Olsztynie i Biskupcu.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn przed Świętami Bożego Narodzenia, zakończyli ligowe zmagania w 2019 roku. Z dorobkiem 19 punktów, akademicy z Kortowa zajmują w ligowej tabeli 6. miejsce. Ligowe zmagania w 2020 roku, akademicy rozpoczną od domowego starcia z Aluron Virtu CMC Zawiercie (piątek, 17 stycznia).

Zanim jednak nadejdzie nowy rok, Zielona Armia rozegra jeszcze spotkania sparingowe z reprezentacją Tunezji. Drużyna prowadzona przez włoskiego szkoleniowca Antonio Giacobbe, przygotowuje się do styczniowego turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich. Zmagania odbędą się w dniach 6-12 stycznia w Egipcie, a oprócz gospodarzy, rywalami Tunezyjczyków będą: Algeria, Botswana, Kamerun, Ghana i Nigeria.

W drużynie z Kortowa podczas sparingów zabraknie Robberta Andringi i Seyeda Mousaviego, którzy razem ze swoimi reprezentacjami przygotowują się do turniejów kwalifikacyjnych oraz Jana Hadravy, który dochodzi do pełnej sprawności po kontuzji naderwania mięśnia brzuchatego łydki. – Wracamy do zajęć w drugi dzień świąt – mówi Paolo Montagnani, trener Indykpolu AZS Olsztyn. – Mamy zaplanowane zajęcia na siłowni i trzy mecze sparingowe z reprezentacją Tunezji. To będą dla nas bardzo ciekawe spotkania, które dadzą sporo materiału do analizy. Szansę na dłuższy pobyt na boisku dostaną m.in Mateusz Poręba, Remek Kapica czy Dawid Sokołowski. Będzie to dla nich cenne doświadczenie, które pomogą w ich rozwoju. 

Sparingi odbędą się w piątek 27 grudnia o godz. 18:00 w Iławie (hala widowiskowo-sportowa przy ul. Niepodległości 11B) oraz w niedziele, o godz. 17:00 w Biskupcu (hala widowiskowo-sportowa przy ul. Chrobrego 13). Wstęp na mecz towarzyski w Biskupcu wolny, natomiast bilet na konfrontacje w Iławie, w cenie 5 złotych, do nabycia w dniu meczu, w kasie Iławskiego Centrum Turystyki, Sportu i Rekreacji. 

Z piątkowego oraz niedzielnego sparingu, przeprowadzimy transmisję na żywo na fb.com/indykpolazs.